Blíží se první scénické čtení!

4 české premiéry + 4 světoví autoři + 4 země + 4 besedy s hosty

A je to tady! Už v pondělí 18. ledna proběhne první díl cyklu scénického čtení – uvedeme hru Před usnutím chorvatské autorky Lady Kaštelan. Poetický i humorný příběh o mateřství a vztazích mezi muži a ženami uvedeme v české premiéře. Nechejte se nalákat ukázkou z textu:

 

OTEC PĚTI DCER (oslavuje narození páté dcery): Přiznávám, jsem závislý. Když se mi v koupelně nesuší ty vaše kalhotky a punčochy, když nejsou všude lahvičky a krémy, nejsem ve své kůži…

ČÍŠNÍK: A plínky. Určitě se tam suší i plínky.

OTEC PĚTI DCER:  Co by se plínky sušily? Ty se vyhazujou… a kupujou se nové. A já platím a platím a platím. Téhle to, tamté tohle. Jenže ony ženské nemají nikdy dost, dáš jim všechno na světě a ony pořád - kde jsi, s kým jsi, kdy přijdeš, proč jsi to, proč jsi támhleto, proč jsi neudělal tohle a proč jsi udělal tamto… Podívejte se na mě. Dobře se na mě podívejte. Copak vypadám jako člověk, se kterým je třeba mít dítě? A ony všechny – dítě, chci dítě.

ČÍŠNÍK:  A vy na to nemůžete nic říct.

OTEC PĚTI DCER: Nikdy jsem nemohl nic říct. Ale já si nestěžuju, já slavím!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po představení proběhne v Dílně diskuse, jíž se zúčastní exkluzivní hosté:

- chorvatská konzulka a kulturní atašé Stjepanka Nenadić

- překladatelka hry a herečka, která vystoupí i ve scénickém čtení, Lena Pešák

- MUDr. Jozef Macko, primář novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati, který také představí zlínský charitativní projekt Malé mimi (http://malemimi.cz/), usilující o zlepšení podmínek pro předčasně narozené děti a jejich rodiče. Diváci budou v případě zájmu moci tento charitativní projekt finančně podpořit.

 

A takhle vypadala naše sobotní generálka: 

DSC_8450DSC_8973DSC_9108DSC_8345DSC_9068DSC_8683