Cesta k moři

Ulrike Freising
Program

VELKÝ NĚMECKÝ VEČER z cyklu Zlínské kroky do Evropy

Mimořádné setkání se současnou hrou, s ochutnávkou německých specialit, s německou diskotékou, povídání s autorkou a překladatelem o psaní, ale i současném životě v Německu. Moderátorem večera je dramaturg Vladimír Fekar. ULRIKE FREISINGOVÁ: CESTA K MOŘI (STRASSE ZUM STRAND, 2009) Překlad: Michal Kotrouš

Melancholický i humorný příběh, v němž se díky tragické náhodě prolnou životy dvou párů.

Retrospektivní rozplétání osudů postav a překvapivých souvislostí. Příběh dvou párů, jejichž životy se řízením osudu tragicky setkají. Postavami hry jsou starší pár (a jejich dcera) a mladší pár. Díky nehodě se setkávají různé generace a my máme možnost nahlédnout do jejich charakterů.

Přes tragičnost zápletky je osudové setkání postav zobrazeno s humorem a v komediálním tempu, hra se lehce pohybuje mezi drsným a vtipným, mezi smutným a veselým.

Ulrike Freisingová (* 1979) studovala psychologii a scénické psaní v Berlíně, kde pracuje jako psycholožka a autorka na volné noze. Její hra Cesta k moři byla v roce 2009 oceněna prestižní cenou pro mladé dramatiky Kleist-Förderpreis für Junge Dramatiker a uvedena v roce 2010 v divadle Kleist-Forum ve Frankfurtu nad Odrou. Také její další hry Feuerlaufen získávají ocenění (2008: Kulturförderpreis Friedrichshafen).

Michal Kotrouš (*1973) vystudoval na FF UK češtinu, němčinu a divadelní vědu. V současnosti pracuje jako agent v divadelní agentuře Aura-Pont, věnuje se mj. alternativnímu amatérskému divadlu a systematicky se zaměřuje na překládání současných německy mluvících autorů (Kapteinová, Lausundová, Mayenburg, Gieselmann, Bärfuss, Stockmann, Buchsteiner, Hub, Heckmanns, Lack...).

Večer je připravován ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha.

Realizační tým:

režie: Lukáš Kopecký (student režie JAMU Brno)
dramaturgická spolupráce: Michal Pětík
překlad: Michal Kotrouš
dramaturgická supervize: Vladimír Fekar
inspice: Marie Drobilíková
 

Scéna:Dílna
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:21.11.2011 - 19:00
Derniéra:21.11.2011 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme