Identity | scénické čtení

Program


SCÉNICKÉ ČTENÍ „MADE IN CZECHIA“ – sezona 2017/2018
 

O CYKLU

Cyklus scénických čtení Made in Czechia představí v sezoně 2017/2018 tři současné texty, které uspěly v posledním ročníku Anonymní dramatické soutěže, kterou každoročně vyhlašuje divadelní agentura Aura-pont. Jedná se o následovníka 22. ročníku Ceny Alfréda Radoka.

 

O AUTORCE

Barbora Hančilová je studentkou oboru činoherní dramaturgie na pražské DAMU. Od gymnázia se pokouší psát divadelní hry, na podzim 2011 uvedlo Studio Švandova divadla Kai/Abe 2011 a o dva roky později byla krátká hra Chrám uvedena v rámci projektu Nádraží LETÍ. Překládá z angličtiny a francouzštiny. Za hru malé závislosti získala čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2015. Začala pracovat jako dramaturgyně v Divadle na Vinohradech. Ve svých hrách se často věnuje osudům a příběhům mladých lidí i generačním střetům. 

 

O HŘE

Do názvu hry - Identity - vložila autorka základní téma své hry, které na mnoho způsobů prozkoumává v mozaice partnerských, manželských, rodinných i školních vztahů.  V zásadě je to hra o tom, jak mladá generace hledá sama sebe, ale k tomu musí pochopit i svou vlastní minulost a kořeny, nebo se s ní doslova vyrovnat.  Ve hře je několik dějových linek, partnerské problémy, vztah studentky a jejího pedagoga, pátrání po identitě vlastního otce u jednoho z hrdinů.  Slovo identita a identifikace mají k sobě blízko. Věříme, že se s hrdiny hry, kteří řeší událostí týkající se jejich identity, se diváci scénického čtení dokážou identitfikovat. 

 

Režie Tereza Říhová
Dramaturgie Vladimír Fekar
Scénografická spolupráce Zdeněk Arťom Nedorost
Inspice Marie Drobilíková

Osoby a obsazení:
Rita Markéta Kalužíková
Monika Jana Drgová
David Zdeněk Lambor
Radek Marek Příkazký
Natálie Anna Randárová j.h.
Moniččina máma Dana Eva Daňková
Doc. Dlouhý Josef Koller

Premiéra 15. ledna ve Studiu Z nebo Dílna

Po skončení scénického čtení povídání s autorkou hry.
Moderuje Vladimír Fekar

 

Scéna:Dílna
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:15.01.2018 - 19:00
Derniéra:15.01.2018 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme