Srdce krásné slivovice plné

Jakub Nvota ( s přispěním Michaely Doleželové a Vladimíra Fekara)
Program

divadelní kabaret pro náš klub

Tragikomická kabaretní flaška aneb Paříž má absinth a my slivovicu aneb Tak trochu nevšední kabaret o tom, kterak se laskavě propít sám k sobě a do sebe aneb slivovicová inventura všech chutí a barev života.

MOTTO: Někdo má život v dopisech, někdo v deníku, někdo na výplatní pásce... tvůj život je v této slivovici. Musíš ji dopít a už nezačít.

Podle encyklopedického slovníku je kabaret "program vtipného, často satirického rázu, v němž jsou hudební, zpěvní, recitační, taneční a scénická čísla spojena průvodním slovem konferenciéra. Původně byl kabaret krčma, ve které hosté improvizovali více méně umělecké výstupy." Režisér, autor a textař Jakub Nvota, má ke kabaretu vřelý vztah i víceré zkušenosti s tímto "lehkonohým", ale náročným žánrem. A protože si oblíbil (během zkoušení inscenace Dekameron) i náš divadelní klub, připravuje pro tento prostor svůj autorský kabaret. Naše Divadélko v klubu se vždy na jeden večer promění - ne snad přímo v krčmu - ale zcela jistě v místo, kde se bude zpívat, hrát a bavit. A protože v pařížských šantánech, kde má kabaret své kořeny, bylo zvykem popíjet při tomto typu zábavy absint, dostala se slivovice, náš typický krajový mok, i do názvu pořadu. Zábavný večer však bude samozřejmě i pro mladistvé, abstinenty a pro každého, kdo má chuť odhodit starosti a užít si chvíle v našem klubu s otevřeným "krásným srdcem".

Realizační tým:

dramaturg: Vladimír Fekar
režie, námět a scénář: Jakub Nvota
texty písní: Jakub Nvota
scéna a kostýmy: výběr
hudba: David Rotter
hudební nastudování: Richard Dvořák a David Rotter
světla: Filip Markés
zvuk: Martin Hartig
inspice a nápověda: Marie Drobilíková
 

Scéna:Dílna
Délka představení:1 hod. 30 min.
Premiéra:20.12.2009 - 19:00
Derniéra:30.03.2011 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme