Dobré mravy

Program

divadelní manuál podle etikety Ladislava Špačka

námět, inscenační koncept a režie: Anna Petrželková

scénář a dramaturgie: Vladimír Fekar

hudba a texty písní: Tomáš David

scéna a kostýmy: Hana Knotková

choreografie: Hana Achilles

 

Živelné až bláznivé výstupy na téma etikety, morálky a taktu. Osm postav v neobvyklé lekci tance a společenského chování s hudebním doprovodem, v lekci, která vás strhne k třeštění, ale která se možná zvrhne.

Víte skutečně dobře, kdo má přednost do dveří? Koho představit jako první? Jak se správně chovat na první schůzce? Jaká jsou pravidla stolování? Jak se zachovat, když se vám ve společnosti stane nehoda? Víte, jak požádat o tanec? Taky z toho máte zamotanou hlavu?

Z doslovného znění etikety a jejich zákonů si lze dělat legraci, ale nepotřebujeme ji proto, aby slušnost nebyla vyprázněným pojmem, zneužívaným slovem, za které schováváme své buranství?

 

„Hodně mne inspiruje současná nálada ve společnosti. Ukazuje se, že v základních hodnotách nemáme jako národ vůbec jasno. Jakoby se lidská slušnost stala nedosažitelnou, abstraktní hodnotou. Poukázáním na absenci slušného chování a hrubé nedodržování etikety můžeme ukázat, že takové zákony sice jsou povětšinou staré, mdlé, pokrytecké a prudce neaktuální, ale anarchie, která převládá, z nás činí burany, hulváty, vidláky, hrubiány, přinejlepším snoby - no zkrátka "typické Čechy". Ráda bych se té naší tolik chvalořečené české slušnosti podívala na zub. Něco mi napovídá, že to bude pěkně nepěkná podívaná..." Anna Petrželková, režisérka

 

 

Scéna:Studio Z
Délka představení:1 hod. 30 min. (inscenace je bez přestávky)
Premiéra:06.06.2016 - 19:00
Derniéra:20.05.2019 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme