PŘED USNUTÍM

Lada Kaštelan
Program

ČESKÁ PREMIÉRA současné chorvatské hry z cyklu scénických čtení a beseda s hosty

LADA KAŠTELAN: PŘED USNUTÍM

!!! ČESKÁ PREMIÉRA !!!

 

drama o mateřství a vztazích mezi mužem a ženou

režie: Juraj Marušic (student JAMU Brno)

překlad: Lena Pešák

dramaturgie: Kateřina Menclerová

 

Nemocniční pokoj. Šest postelí, šest žen. A děti. Děti vytoužené, ale stále nepřicházející. Děti ztracené dřív, než se mohly narodit. Děti žijící pouze ve snech svých matek, které před usnutím vyprávějí své příběhy. Příběhy, jež jsou si tolik podobné. Příběhy utkané z nenaplněných tužeb i přežívajících nadějí.

 

Poeticky snový text chorvatské autorky Lady Kaštelan o bolavých životních okolnostech bude v Městském divadle Zlín uveden v české premiéře. S herci zlínského divadla jej připraví mladý režisér z brněnské JAMU Juraj Marušic. Drama Před usnutím mělo premiéru v Záhřebu v divadle Gavella v roce 2004. Na přehlídce Marulićovy dny získalo v roce 2005 cenu za nejlepší hru.

 

Doprovodný program:

Po představení bude v Dílně následovat diskuse, které se prostřednictvím videohovoru zúčastní i autorka Lada Kaštelan. Do češtiny ji bude simultánně tlumočit chorvatská konzulka a kulturní atašé Stjepanka Nenadić. Ve scénickém čtení i v následné diskusi vystoupí překladatelka hry Před usnutím a herečka Lena Pešák. O problematice předčasně narozených dětí promluví primář novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati MUDR. Jozef Macko. Ten také představí zlínský charitativní projekt Malé mimi (http://malemimi.cz/), usilující o zlepšení podmínek pro předčasně narozené děti a jejich rodiče. Diváci budou v případě zájmu moci tento charitativní projekt finančně podpořit.

 

Scéna:Studio Z
Délka představení:1 hod 15 min
Premiéra:18.01.2016 - 19:00
Derniéra:18.01.2016 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme