Třetí věk

Dodo Gombár
Program

třetí věk současného českého a slovenského dramatu

Hra s podtitulem "obrázky generací" se objevila mezi finálovými texty v soutěži původních dramatických textů o Cenu Alfréda Radoka v roce 2002. Je to hořkosměšná freska několika generací, které stojí "na přelomu věků".
Kdysi populární herec ve výslužbě, nyní k alkoholu stále se obracející Jan Dolina (Dušan Sitek), je zpovídán přítelem své dcery Egonem (Zdeněk Lambor), který o něm chce připravit tématický pořad. Děje se tak v domově důchodců, kde je Dolina internován společně s homosexuálně orientovaným hudebníkem Arnoštem (Pavel Leicman). K tomu dal tajné svolení Egonův přítel Dušan, jenž v domově důchodců působí jako psycholog. Jan Dolina vypráví do diktafonu z jediného důvodu: chce se usmířit se svou dcerou Tamarou (Petra Hřebíčková) a je přesvědčen, že tato otevřená komunikace s jejím přítelem na ni bude mít pozitivní vliv. Psycholog Dušan čeká dítě s bývalou Egonovou družkou Terezou (Kateřina Liďáková), avšak svůj vztah nepovažuje za pevný.
Tuto až "čechovovsky" prokompovanou a mnohovstevnatou mozaiku, utkanou ze vzájemně se prolínajících osudů postav, doplňuje ještě narušený vztah Egonových rodičů (Radoslav Šopík a Helena Čermáková), kteří už řadu let nejsou schopni spolu normálně komunikovat, a také ošetřovatelka Magda (Tamara Komínková), která se zapletla s psychologem Dušanem.

Realizační tým:

překlad: Vladimír Fekar
příprava scénického čtení: Vladimír Fekar, Dodo Gombár
scénografická spolupráce: Jaroslav Čermák
kostýmní spolupráce: Ivana Macháčková
 

 

Scéna:Studio Z
Délka představení:2 hod.
Premiéra:05.11.2006 - 19:00
Derniéra:22.08.2008 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme