Večer s Josefem Formánkem

Program

centrum Arkána

Komponované autorské čtení se známým českým spisovatelem s povídáním, promítáním a besedou.

. o pralese a šamanech...

... o pití a nepití...

... o víře a laskavosti...

 

Josef Formánek (*1969) e český prozaik, reportér, redaktor a cestovatel. Spoluzaložil geografický magazín KOKTEJL, jako jeho reportér procestoval více než třicet zemí světa. Stál i u zrodu dalších časopisů, založil školu pro reportéry, spolu s Jiřím Hanzelkou, Miroslavem Zikmundem, Rudolfem Švaříčkem a Miloslavem Stinglem připravil výstavu Tajemná Indonésie v Národním muzeu v Praze.

V roce 2005 se po tsunami v Asii zúčastnil mise Českého kříže v Acehu a na Siberutu. V roce 2003 debutoval románem Prsatý muž a zloděj příběhů, který se stal nejúspěšnějším debutem desetiletí, po velké čtenářské odezvě vyšel již v osmi vydání a celkem se prodalo přes 50 000 výtisků. Český rozhlas právě připravuje vysílání jeho rozhlasové dramatizace.

Vzbudil zájem i v zahraničí, v současné době se překládá do francouzštiny. Roku 2004 ve světovém rekordu, nejrychleji na světě, napsal knihu Létající jaguár. I tato novela se již dvakrát dotiskovala. Na novém románu Mluviti pravdu - Brutální román o lásce k životu pracoval čtyři roky.

 

Knihy Josefa Formánka:

Úsměvy smutných mužů (2014)
Syn větru a Prsatý muž (2013)
O Vánocích se dívám do nebe (2012)
Umřel jsem v sobotu (2011)
Mluviti pravdu (2008)
Létající jaguár (2004)
Dvě slova jako klíč

Scéna:Studio Z
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:

Údaj neuveden

Derniéra:

Údaj neuveden

Aktuální program:

Kdy hrajeme