Bajaja

Otomar Dvořák
Program

klasická česká pohádka

Žil byl kdysi mládenec, jmenoval se Jiřík. Zpočátku neměl nic než laskavé upřímné srdce a svého milovaného koníčka. Málokdo by v něm hledal hrdinu. A přesto to byl skutečný rytíř. Štěstí a lásku princezny nezískal lichotivými slovy, marnivou krásou ani bohatstvím, ale dobrotou a statečnými skutky, kterými se postavil zlu i lsti. Pohádka o Bajajovi, kterou známe z vyprávění Boženy Němcové, patří k nejmilovanějším. Snad proto, že všichni nosíme v srdci obraz Bajaji, který zbytečně nemluvil - ale konal. Přátelství, skromnost, ušlechtilost, nezištnou pomoc a ryzí lásku hledáme přece všichni od dětství po celý život.
V romanticky laděné výpravné divadelní pohádce nebude chybět nic z oblíbené předlohy: krásná princezna, rytířské klání, boj s drakem, proradní sokové, ani koník-rádce a ochránce. Inscenace v režii Martina Františáka je určena především dětem, ale jistě potěší každého.

Realizační tým:

režie: Martin Františák j.h.
dramaturgie: Jana Kafková
výprava: Marek Cpin j.h.
hudba: Nikos Engonidis
 

V dalších rolích:
Poselstvo, služebnictvo: Blanka Benešová, Kamila Dušková, Petra Homolková, Kristýna Janáčková, Hana Pregrtová, Petra Řeháčková

Scéna:Velký sál
Délka představení:1 hod. 45 min.
Premiéra:27.09.2003 - 14:30
Derniéra:03.06.2004 - 14:30
Aktuální program:

Kdy hrajeme