Baron Prášil

Gottfried August Bűrger, K. Horváth
Program

Známá postavička barona Münchausena vstoupí na prkna divadla zlínského jeviště, aby zde získala srdce diváků. "Inscenace je v duchu Barona Prášila: o neomezené fantazii, kouzlu vyprávění, o invenci, ale zároveň o dnešku - tak, aby jí porozuměly i děti, i když je to pro všechny věkové kategorie," uvedl Karol Horváth.
Anekdoty z Bűrgerovy knihy, které za staletí již trochu vyčpěly, však dodnes neztratily lidskost, fantazii a nespoutanost. Inscenační tým zlínského divadla považoval za svoji povinnost toto bohatství zachovat, proto vybral nejznámější příhody (Sázka se sultánem, Cesta na Měsíc, Let na kouli). Jelikož však předloha nemá žádný dramatický oblouk pro divadlo, jsou do zlínské adaptace zařazeny postavy, jež děj a text posílí: Freddy Mercury, Aristoteles, Georg Friedrich Händel, Micky Mouse a další. Vše je doplněno hudbou Händela, skladbami skupiny Queen, etnickou hudbou a původními kompozicemi a texty písniček Richarda Pachmana.
A co říci na závěr? Nová inscenace není činohra, ale hudební revue o Baronu Prášilovi s hromadou dobré hudby, choreografie, gagů, komických výstupů a všeho, co mají diváci rádi.

Realizační tým:

režie: Maria Štaubertová-Sturm
scéna: Ján Zavarsyký
kostýmy: Erika Gadušová
hudba a texty písní: Richard Pachman a výběr
pohybová spolupráce: Radek Zdráhal
dramaturgie: Karel Horváth
inspice: Marie Petříková
nápověda: Marie Drobilíková
 

 

Scéna:Velký sál
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:28.09.2002 - 19:00
Derniéra:16.06.2003 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme