Besame mucho

Program

Radošínské naívne divadlo

BESAME MUCHO ANEB ČO SA SKRÝVA V KUFRI (A V NÁS)

Stanislav Štepka

Radošínske naivné divadlo Bratislava, SK

Ulice kdesi před hlavní stanicí, před stanicí zvláštní náhodní chodci, zapomenutý drahý kufr na chodníku, vedle kufru bezdomovec, kdysi populární hudebník a zpěvák Koki a legendární sentimentální latinskoamerická píseň Besame mucho v jeho interpretaci jsou ústředními tématy nejnovější trpké komedie Stanislava Štepky.

Dramatik Štepka v nové hře s exotickým názvem Besame mucho působivě a vtipně rozehrává zajímavé, pestré osudy a spletité příběhy lidí z nejsoučasnější současnosti nedaleko anonymní slovenské stanice. Chodci, kteří náhodně procházejí kolem tajemného kufru, zároveň nepřímo přicházejí k hudebníkovi a zpěvákovi bezdomovci Kokimu se svými trpce směšnými životními příběhy.

Všichni jsou zvědaví nejen na bezdomovce Kokiho, ale také na původ a hlavně obsah kufru – a my se zase přes jejich reakce nepřímo dozvídáme o jejich lidském původu a obsahu. Nakonec ovšem nejde o obsah kufru, ale o ten obsah v nás.

 

„Tradične kvalitná je inscenácia však z hľadiska herectva všetkých členov súboru, réžie Ondreja Spišáka, scénografie Františka Liptáka, kostýmov Kataríny Hollej či hudby Juraja Haška atď.“ (DAGMAR INŠTITORISOVÁ, kultura.pravda.sk, 21. 11. 2017)

Scéna:Velký sál
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:

Údaj neuveden

Derniéra:

Údaj neuveden

Aktuální program:

Kdy hrajeme