Je třeba zabít Sekala

Jiří Křižan
Program

syrové drama o dobru a zlu kolem nás i v nás

Motto: Nebudeš souzen za to, kdo jsi, ale za to, jaký jsi, synu!

Je třeba zabít Sekala je dramatickým a sugestivním příběhěm. Křižanův působivý filmový scénář přetavil do divadelní adaptace Martin Františák. Poprvé bude uveden na jevišti právě ve Zlíně v režii Petra Veselého.
Jsme v Protektorátu Čechy a Morava v roce 1943. Do malé obce přichází kovář a evangelík Jura Baran. Věří, že zde nalezne bezpečný azyl. Důvěru domácích, převážně katolických starousedlíků si však nezíská. Navíc statkáři v obci řeší naléhavý problém. Sekal, nemanželský syn z jednoho statku, využívá politickou situaci a udává gestapu majitele statků, aby se dostal snadno k jejich majetku. Nevyzpytatelná protektorátní moc mu dala křídla. Nikdo ze statkářů neví, kdo z nich bude dalším na řadě. Statkáři tuší, že existuje jediné řešení: je třeba zabít Sekala! Dříve, než bude pozdě. Ale kdo se této úlohy ujme? Jakou roli sehraje v jejich problému příchozí Jura Baran?
Díky kvalitám filmového scénáře Valacha Jiřího Křižana získal film Vladimíra Michálka zaslouženě nespočet ocenění u nás i v zahraničí. Věříme, že sílu a syrovost Křižanova příběhu pocítí i diváci našeho divadla.

Realizační tým:

dramaturg: Miroslav Ondra
režisér: Petr Veselý
kostýmy: Hana Knotková
divadelní adaptace: Martin Františák
inscenační úprava: Petr Veselý
scéna: Milan Popelka j.h.
hudba: Miki Jelínek
choreografie: Hana Geržová
pohybová spolupráce: Petr Nůsek
inspice: Petr Lukáš
nápověda: Šárka Machová

 Hostující herci:

hospodáři: Milan Bláha j.h., Bohuslav Křivda j.h., Otakar Kvapil j.h., Miroslav Tomala j.h.
vesnická chasa: Kateřina Mádlová j.h, Sylvie Parýzková j.h., Michaela Vrbová j.h., Mária Žiaranová j.h., Petr Biel j.h. Jaroslav Nesnídal j.h
děti: Zuzana Švrčková j.h., Dominik Fuksa j.h., Michal Churý j.h., Jakub Manďák j.h., Pavel Mrlina j.h., Daniel Schmied j.h., William Solanský j.h., Kryštof Švehlík j.h.

Scéna:Velký sál
Délka představení:2 hod. 10 min. (včetně přestávky)
Premiéra:19.03.2011 - 19:00
Derniéra:12.06.2011 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme