Juan

Mozart/ Kluka/Moliére/ Veselý
Program

rockový muzikál podle Mozarta

Doba je zkažená a jiná nebude hned tak k mání.

Don Juan. Nejslavnější svůdník všech dob. Je drzý, neomalený, provokující, ale také galantní, velkorysý, náruživý, nezkrotný. Svými kousky provokuje nejen svého věčně nazlobeného sluhu Sganarela, ale všechny kolem sebe. Rád zkouší, kam až sahají hranice lidské morálky a neustále se snaží je překonávat.
Postava Dona Juana se objevuje ve světové literatuře už značnou řádku staletí. Podařilo se mu dokonce vklouznout i do ostatních umění jako je divadlo, hudba, tanec, malířství a další. Ale to stále není všechno. Juanovský archetyp je tak odolný, že plynule z umění přešel i do běžného života. Jen vzpomeňte, kolik donchuanů jste za život už potkali...

Městské divadla Zlín Vám přináší rockový muzikál, který vychází z hudby W. A. Mozarta (z opery Don Giovanni) a z textu Moliérovy hry Don Juan. Scénář se opírá nejen o Mozartovy geniální melodie, ale také o nové překlady Mozartových árií, které skvěle přebásnil český písničkář a básník Jarek Nohavica.
Ovšem Mozart oblečený do rockového kabátku, který speciálně pro zlínské divadlo ušil brněnský muzikant Zdeněk Kluka, bude možná Mozart, jakého jste ještě neslyšeli. Navíc s živou rockovou kapelou!

Realizační tým:

dramaturg: Miroslav Ondra
režisér: Petr Veselý
scénář: Petr Veselý
za použití děl: Wolfganga Amadea Mozarta, Moliéra a Lorenza da Ponteho
za použití překladů: Jaromíra Nohavici, Jaroslava Konečného a Svatopluka Kadlece
scéna: Milan Popelka, j.h.
kostýmy: Zuzana Štefunková, j.h
hudba: Zdeněk Kluka
hudební nastudování: Roman Jež a David Janík
pohybová spolupráce: Petr Nůsek j.h.
inspice: Petr Lukáš
nápověda: Šárka Machová

Scéna:Velký sál
Délka představení:2 hod. (včetně přestávky)
Premiéra:26.06.2011 - 19:00
Derniéra:31.05.2012 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme