Klapzubova jedenáctka

Program

Divadlo Šumperk

Eduard Bass, vlastním jménem Eduard Schmidt, (1888-1946) byl český spisovatel, novinář, zpěvák, herec a konferenciér v proslulém prvorepublikovém kabaretu Červená sedma. Proslavil se zejména knihami Klapzubova jedenáctkaLidé z Maringotek Cirkus Humberto.

Když se nám narodil první syn, ptal jsem se manželky, jestli chce nebo nechce ještě další dítě. Řekla, že by si přála holčičku. A já na to, že teda jo, že budeme mít holku, jsem jí slíbil. Když jsem se za nějakou dobu pak rozhlédl po chalupě, zjistil jsem, že mám jedenáct synů. A holka žádná. No safra porte, řekl sem si. A protože jsem ve své chudobě nevěděl, co s nimi, rozhodl jsem se udělat z nich fotbalové mužstvo...

Takto se v autorské úpravě Vladislava Kracíka začíná příběh legendárního humoristického románu Eduarda Basse o chudém chalupníkovi, který ze svých synů vytvořil nejslavnější fotbalovou jedenáctku všech dob. Přijďte se pobavit bláznivými dobrodružstvími venkovského týmu FC Klapzubova jedenáctka, jenž díky svým sportovním úspěchům objede celý svět, jehož fantastická cesta vede z improvizovaného hrbolatého hřiště na louce za chalupou přes vítězství v české fotbalové lize až do finále v Lize mistrů. Nadčasovost literární předlohy z roku 1922, která se od té doby dočkala mnoha filmových a divadelních zpracování, nespočívá pouze v originálním vidění sportovního světa, ale zejména v tom, čím převyšují Klapzubáci všechny ostatní. A tím je nejen píle a dokonalá fotbalová technika, ale hlavně radost ze hry, věrné kamarádství a smysl pro fair play. 

Režie: Vladislav Kracík

Dramatizace: Vladislav Kracík

Dramaturgie: Martin Fahrner

Scéna a kostýmy: Adéla Szturcová

Animace: Soňa Popová

Hudba: Martin Peřina

Osoby a obsazení:

Starý Klapzuba.......... Marek Zahradníček, j. h.

Franta..........Jan Hönig

Jura..........Jan Kroneisl

Vašek..........Nela Štefanová

Karlík..........Lucie Šmejkalová 

Honza..........Kryštof Grygar 

Slávek..........Dana Růžičková

Předseda ČMFS..........Olga Kaštická 

Milan, člen předsednictva ČMFS..........Hana Vonzino 

Žena v zeleném..........Tereza Pazourová, j.h. / Natálie Šlapalová, j.h. 

Scéna:Velký sál
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:

Údaj neuveden

Derniéra:

Údaj neuveden

Aktuální program:

Kdy hrajeme