Komedie o narození vizovického Ježíška

Vlastimil Peška
Program

Vánoce, nejkrásnější svátky v roce, Vám chceme, milí diváci - velcí i malí, obohatit také divadelní nadílkou. Letos je v podobě zcela nové inscenace s názvem "Komedie o narození vizovického Ježíška". Je to hra brněnského autora, hudebního skladatele a současně též režiséra Vlastimila Pešky (návštěvníci našeho divadla si jistě vzpomenou na jeho úspěšné režie Perníkové chaloupky a Poprasku na laguně.)
Vlastimil Peška napsal hru po vzoru tradičních vánočních her, které byly oblíbenou podívanou už ve středověku a baroku, a které si lid vždy zasazoval do známého vlastního prostředí. Nebudou tedy chybět pastýři, vydávající se za betlémskou hvězdou, putování tří králů, úklady krále Herodesa, který zaprodá svou duši čertu a konečně slavné narození Ježíška. A protože se tentokrát děj odehrává na Valašsku, shledáme se zde i s dalšími svéráznými postavičkami našemu srdci blízkého kraje.
S herci Helenou Čermákovou, Petrou Domžalovou, Janou Tomečkovou, Radoslavem Šopíkem, Gustavem Řezníčkem, Václavem Vodičkou, Milanem Hlouškem a Ivanem Řehákem připravuje divadlo rozvernou a milou podívanou se spoustou vánočních písní a koled v živém podání herců s vlastním hudebním doprovodem (na harmonium bude hrát Richard Dvořák), která může být příjemným zastavením v předvánočním shonu stejně jako hezkou oslavou vánočních svátků. Na Ježíška se přece těšíme každý rok - a tentokrát se dokonce narodí ve Vizovicích. Hezké Vánoce.

Realizační tým:

hudba a režie: Vlastimil Peška j.h.
dramaturgie: Jana Kafková
úprava do valašského nářečí: PhDr. Josef Kolařík
hudební nastudování: Richard Dvořák
 

 

Scéna:Velký sál
Délka představení:1 hod. 10 min. (bez přestávky)
Premiéra:06.12.2003 - 14:30
Derniéra:25.12.2004 - 14:30
Aktuální program:

Kdy hrajeme