Krása na scéně

Jeffrey Hatcher
Program

historická komedie nejen o herectví

Motto: Já jsem muž. Aspoň myslím.

Krása na scéně nepřestává být do posledního okamžiku brilantně napsanou historickou komedií, v níž převlek muže za ženu je hlavním tématem celé hry.
Hra se opírá o historické reálie. Ocitáme se v sedmnáctém století v Anglii. Shakespeare už nežije, ale divadelním jevištím vévodí stále ještě muži, kteří excelují i v ženských rolích. Milence krále Charlese II. se však podaří prosadit zákon, který dá šanci ženám proniknout na pódium. Ženy svou šanci využijí a především svými vnadami si rychle získají publikum. Nakonec král zakáže hrát mužům ženské postavy úplně.
Pro Edwarda Kynastona, nejslavnějšího herce ženských rolí, který vynikal především ve ztvárnění Shakespearových hrdinek, má tento nový zákon dalekosáhlé důsledky. Vždyť celý život byl díky ženským postavám tak trochu ženou. O co jeho osobnost přichází, když nemůže ztvárňovat ženské hrdinky? Dokáže se přeorientovat na mužské postavy, nebo bude muset úplně opustit divadelní dráhu?
V atraktivních kulisách doby po Williamu Shakespearovi se odehrává komedie, která Vám může připomenout svou atmosférou výborný film Zamilovaný Shakespeare. Postava herce Kynastona je obrovskou hereckou příležitostí.

Realizační tým:

překlad: Zdeněk Bartoš
překlad W. Shakespeara: E. A. Saudek a Martin Hilský
úprava textu: Pavel Khek a Vladimír Fekar
dramaturgie: Vladimír Fekar
režie: Pavel Khek
scéna: Michal Syrový j.h.
kostýmy: Klára Vágnerová j.h.
hudba a hudební nastudování: David Hlaváč
pohybová spolupráce: Petr Nůsek j.h
choreografická spolupráce: Martin Pacek j.h.
inspice: Tomáš Komínek
nápověda: Eva Borovičková
 

Scéna:Velký sál
Délka představení:3 hod.
Premiéra:11.12.2010 - 19:00
Derniéra:17.06.2011 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme