Limonádový Joe

Jiří Brdečka - Jan Rychlík - Vlastimil Hála
Program

S trochou nadsázky bychom mohli tuto Brdečkovu parodii na kovbojky zařadit mezi českou klasiku. Zřejmě není člověka, kterému by Limonádový Joe nikdy nezkřížil cestu... Existují totiž hned nejméně tři známé autorovy varianty tohoto populárního titulu: román (vzniklý na základě povídek do časopisu Ahoj na neděli), divadelní hra a scénář k filmu (r.1964), jenž se řadí k českým kultovním snímkům a získal i významná mezinárodní ocenění.
Brdečkův inteligentní humor nestárne a tak "Limonádník" stále láká k uvedení. Stejně oblíbené jsou i jeho písně, z kterých se staly notoricky známé hity, nemluvě o osobitých "hláškách", jimiž je toto kratochvilné dílko doslova prošpikováno. Vešly do obecného povědomí a každodenního jazyka jako oblíbená rčení...
S vědomím, že kouzlo divadla tkví (na rozdíl od filmu) právě v kontaktu a komunikaci s divákem, použili jsme pro naši inscenaci verzi Brdečkovy divadelní hry, částečně upravené režisérem Dodem Gombárem.
I v naší jevištní podobě zavládne drsňácká atmosféra Trigger Whisky Saloonu, kde po šampiónu svého srdce beznadějně prahne"arizonská pěnice" Tornádo Lou. Zažijete přestřelky a rvačky, utichající v přítomnosti krásky Winnifred. Dočkáte se proradných úkladů totálního padoucha Horáce alias Hogofoga, milostného žebrání ctitele Tornáda Lou a majitele baru Douga,"mučeníčka" a jiných zvrhlostí zabijáka Grimpa a veselých kousků spousty dalších nezbytných postav a vydařených westernových typů s kolty (a někdy i úmysly) proklatě nízko. Zejména vás pak čeká setkání s legendou: stupidně kladným neprůstřelným hrdinou, pistolníkem-gentlemanem Limonádovým Joem, zavilým odpůrcem alkoholu a propagátorem Kolalokovy limonády. A samozřejmě nebude chybět celá řada písní, na které čekáte... Celým večerem bude provázet mrštný konferenciér.

Realizační tým:

dramaturg: Jana Kafková
hudební spolupráce: Richard Dvořák
úprava a režie: Dodo Gombár
hudba: Jan Rychlík a Vlastimil Hála
scéna: Jaroslav Milfajt
kostýmy: Michaela Hořejší
hudební nastudování: David Rotter
choreografie a bitky: Silvia Beláková 

 V dalších rolích:

Kankánové tanečnice: Hana Geržová j. h., Eva Kolečková j. h., Adéla Lukešová j. h., Veronika Dobešová j. h.
Kapela: Radovan Král, Petr Hubík, Jarmila Tesková, Dodo Gombár, Josef Vojtášek, Tomáš Ruhleder, Richard Dvořák

Scéna:Velký sál
Délka představení:2 hod. 45. min. (včetně přestávky)
Premiéra:21.10.2006 - 19:00
Derniéra:14.03.2008 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme