O perníkové chaloupce aneb Jenom jako

Vlastimil Peška
Program

úspěšná pohádka s písničkami nejen pro nejmenší se na zlínské jeviště vrací po šesti letech

Je to príma zahrát si!
Na co?
Na to!
Na koho?
Na babici s hroznou pecí!
Na chaloupku z perníku!
Na dětičky ve chlívku!

Ale jenom jako!

A teď se mnou zpívej píseň:
TO JE JENOM JAKO!
Když si hraješ na zloděje?
TO JE JENOM JAKO!
A na zlého čaroděje?
TO JE JENOM JAKO!
Když uvidíš na ulici
čerta s uhlím v nohavici?
TO JE JENOM JAKO!
Zkrátka, když tě někdo straší
či slibuje hrnek s kaší?
TO JE JENOM JAKO!

My však všichni dobře víme,
že se príma pobavíme,
když si pěkně zahrajeme!
Na co?

Na to?
Na koho?
Na babici s hroznou pecí!
Na chaloupku z perníku!
Na dětičky ve chlívku!

Ale jenom JAKO!


Přesně tak jako v písničce, která pohádku doprovází, tak se i v naší "Perníkové chaloupce" bude všechno dít "jenom jako" (ostatně v divadle je vůbec všechno "jenom jako" - a přece doopravdy)... Pohádka začíná "jako" na pouti u kolotočů a stánků s dobrotami. Tam uprostřed veselého dovádění vznikne nápad zahrát si pohádku. Která to bude? Je nasnadě, že u perníkových srdcí si všichni vzpomenou na pohádku O perníkové chaloupce. Brzo se doslova roztočí kolotoč legrace, písniček, ale i trochy toho napětí a strachu... Setkáme se s Jeníčkem a Mařenkou, kteří se svému tatínkovi ztratí v lese, zabloudí, uvidí světýlko, dojdou k chaloupce z perníku, ve které žije Ježibaba s Ježidědkem. Hladoví začnou loupat perníček, jenže Ježibaba s Ježidědkem děti přistihnou a chtějí je upéct v peci. Že všechno nakonec dobře dopadne, o tom nemůže být pochyb. Místo dětí se upeče Ježibaba - ale jenom JAKO!
Autorem tohoto vtipného zpracování slavné pohádky se spoustou písniček, které divákům jistě uvíznou v paměti, je režisér, dramatik a hudební skladatel Vlastimil Peška, ředitel loutkového divadla Radost v Brně. Pohádka je velmi půvabná a slibujeme, že se dobře pobaví nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod - zkrátka obecenstvo se smyslem pro hravost a humor.
Pohádku O perníkové chaloupce jsme v české premiéře uvedli už v roce 1998 a stala se diváckým "hitem". Po časové odmlce jsme se ji rozhodli pro velký úspěch vzkřísit (s několika obměnami v obsazení) - bylo by přece škoda, kdyby nepotěšila další malý "dorost". Zveme všechny, kdo se chtějí pobavit a chvilku se i strachovat o osudy ztraceného Jeníčka a Mařenky v černém lese, případně se naučit, jak se sedá na lopatu...

Realizační tým:

dramaturg: Jana Kafková
hudba a režie: Vlastimil Peška
scéna a kostýmy: Tomáš Volkmer
 

Scéna:Velký sál
Délka představení:1 hod. 15 min.
Premiéra:11.09.2005 - 14:30
Derniéra:27.05.2007 - 14:30
Aktuální program:

Kdy hrajeme