Ondina

Jean Giraudoux
Program

hra o střetu dvou světů a pohledů na život i lásku

Motto: Ale i na to musíme hledět lidskýma očima. Že jsem nešťastná, vůbec neznamená, že nejsem šťastná.

Vodní víla se zamiluje do člověka. Odvěký, ale neustále poutavý námět. Zlákal nespočet autorů k osobitému zpracování: La Motte-Fouqué, Andersen a jeho Malá mořská víla, Dvořákova Rusalka, skotská autorka Sue Glover a její Tulení žena a další a další.
Giraudouxovo zpracování "rusalčího příběhu" přitahuje režiséry nezměrnými možnostmi zpracování; musí si odpovědět na otázku, zda jde spíše o pohádku, magickou hru, filozofické drama, popřípadě ještě něco jiného. Nebo od každého trochu? Každá z inscenací proto přináší nový, překvapivý pohled na tuto překrásnou hru, napsanou básnivým, nevšedním a překvapivým jazykem.
Rytíř Hans se zamiluje do víly Ondiny. Svět lidského rozumu, dvorských mravů a pozemského řádu se prudce a nesmiřitelně sráží se spontánním, nezkrotným a vášnivým světem přírodních živlů. Jak se jejich láska vyvine, co všechno ji ovlivňuje, kdo jí přihlíží, jaké otázky nám jejich láska klade, k tomu všemu budeme společně hledat cestu.
Vydejte se s námi do světa, v němž se prostřednictvím kontaktu s přírodními živly dozvíme mnoho překvapivého sami o sobě.

Realizační tým:

dramaturg: Miroslav Ondra
překlad: Karel Kraus
úprava textu: Miroslav Ondra a Adam Doležal
režie: Adam Doležal
scéna: Jaroslav Milfajt
kostýmy: Tomáš Kypta
hudba: David Rotter

 

Scéna:Velký sál
Délka představení:2 hod. 45 min. (včetně přestávek)
Premiéra:16.10.2010 - 19:00
Derniéra:16.06.2011 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme