Povídky z jedné a druhé kapsy

Karel Čapek, Vladislav Kracík
Program

unikátní společný projekt ZUŠ Zlínského kraje a MDZ

režie: Vladislav Kracík

dramaturgie: Vladimír Fekar

 

Inscenace vzniká v rámci mimořádného projektu Malí velcí herci. Na jevišti Městského divadla Zlín se s mladými mladí herci zlínského souboru rozdovádí dvanáct šikovných kluků a holek ze ZUŠ z celého zlínského kraje. Zkrátka: Děti budou hrát dětem!

Čapkovy povídky jsou hravé kapesní detektivky. Mají svého vyšetřovatele i své zločince. U nás budou mladí herci ze ZUŠ hrát zkušené detektivy, zatímco herci z divadla jejich mladé a nezkušené asistenty.

Budete společně s detektivy vyšetřovat šest zločinů: zločin z vášně, zločin z povinnosti, zločin olympijský, zločin z lásky, zločin ve verších a zločin divadelní.

Pojďte si s námi zahrát na detektivy!

Čeká vás inscenace veselá, rozverná, až kabaretně hravá.

 

Slovo režiséra:

Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy jsou skvělá záležitost. Na první pohled to jsou obyčejné detektivky, které se vám ale s každou další přečtenou epizodou doslova začnou měnit před očima. Jako by to snad ani detektivky nebyly! Brzy totiž pochopíte, že v nich ve finále vlastně vůbec nejde o samotné zločiny, ani o nějaký pořádek nebo spravedlnost, žádného souboje poctivosti s nepoctivostí se nedočkáte. Autor má totiž policajty a vyšetřovatele úplně stejně rád, jako zločince. S velkým pochopením mluví o pochybeních a poklescích, ale všech postav, bez rozdílu. A ta spravedlnost je někdy tak složitá věc, že se na ni zkrátka rezignuje. Tak jak to v životě často bývá. A v tom je spousta opravdovosti. A moudrosti, i humoru.

 

Scéna:Velký sál
Délka představení:1 hod. 40 min. včetně přestávky
Premiéra:30.09.2018 - 14:30
Derniéra:28.04.2019 - 14:30
Aktuální program:

Kdy hrajeme