Řek Zorba

John Kander - Joseph Stein - Fred Ebb
Program

Světový muzikál NEJLEPŠÍ INSCENACE SEZONY 2012/13!

Pojďte si poslechnout příběh! O čem? O Zorbovi! A také o životě!

Zorba je prostý venkovan. Ale všechno co prožívá, prožívá naplno. Lásku, smrt, přátelství, štěstí i nepřízeň osudu. Zkrátka chce žít a dokázal by pro život i zemřít!

Příběh o řeku Zorbovi napsal řecký spisovatel Nikos Kazantzakis ve čtyřicátých letech a román, který vyšel v roce 1946, si brzy získal oblibu na celém světě. Je to vzpomínka na blízkého člověka, kterého jste potkali před mnoha lety a který vám razantním způsobem proměnil život. Převrátil žebříčky hodnot a vryl se nesmazatelně do vaší paměti. A takový byl skutečně Zorba. Ten divadelní i ten reálný, kterého Kazantzakis skutečně potkal někdy v roce 1916, kdy spolu těžili lignit.
Kdo to je Alexis Zorba? Člověk volný jako pták. Milovník – života, žen, dneška. Člověk, který věří – především Zorbovi. A v Zorbu.

Řek Zorba vtrhne na jeviště Velkého divadla 8. a 9. prosince, tedy v předvečer druhé adventní neděle. V době, kdy křesťanský svět věří, že už brzy přijde něco lepšího, kdy čekáme na naději. A právě o tom je Zorba! O naději. O víře že bude líp. O touze překonat všechno zlé. O tom přežít v době jakékoli krize..

Román Nikose Kazentzakise se dočkal muzikálové podoby od autorů slavných muzikálů jako je Cabaret nebo Chicago. Autorem scénáře je Joseph Stein, písňové texty napsal Fred Ebb a hudbu složil John Kander. Premiéra se konala na Brodawayi 16. listopadu 1968.

V režii umělecké šéfky Hany Mikoláškové se představí celý soubor zlínského divadla v čele se vzácnými hosty Zdeňkem Junákem nebo Dušanem Sitkem v titulní roli. 

Realizační tým:

režisér: Hana Mikolášková
dramaturg: Miroslav Ondra
hudební nastudování: Richard Dvořák
scéna a kostýmy: Zuzana Přidalová
choreografie: David Strnad
asistentka choreografie: Aneta Michalčíková

PARTNEREM INSCENACE JE LAPP KABEL s.r.o.

Scéna:Velký sál
Délka představení:2 hodiny 45 minut (včetně přestávky)
Premiéra:08.12.2012 - 19:00
Derniéra:27.09.2014 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme