Srpen v zemi indiánů

Tracy Letts
Program

pichlavá tragikomedie, nevhodné pro děti do 15ti let

SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ

pichlavá tragikomedie

Režie: Petr Štindl

Premiéra: 17. září 2016

 

Drama Tracyho Lettse patří k nejoceňovanějším divadelním textům současnosti. Svědčí o tom i Pulitzerova cena, kterou získalo v roce 2008, jeho skvělé filmové zpracování s Meryl Streep a Julií Roberts v hlavních rolích, obrovský úspěch na Broadwayi, ale i na českých jevištích.

Pod jeho tajuplným názvem tepe příběh jedné rodiny, kterou po letech svedla dohromady překvapivá zpráva – ztratil se otec. Otec tří sester, kolem jejichž nelehkých, a přece všem tak důvěrně známých životních osudů autor příběh sestavil. Proč důvěrně známých? Rodinná traumata, odpuštění, vzájemná starostlivost i nepochopení, zklamané lásky i víra v lepší budoucnost – to všechno utváří rodinný život nejen v americké prérii, ale i mezi zlínskými kopci. Skvěle napsané dialogy a plnokrevné postavy navíc představují výzvu, po které prahne snad každý herec. A divák se pak má určitě na co těšit.

„Mám rád hry, kdy už ze samotného názvu zavane něco tajemného, nečekaného a provokativního. Magická nejistota. Příslib dráždivého příběhu. Neuchopitelná přitažlivost. Ano, často se pak člověk při samotném čtení zklame, to však určitě není případ Srpna v zemi indiánů. Tahle rodinná tragikomedie patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co v americkém dramatu v posledních letech vzniklo. Mimo jiné nabízí skvělé herecké příležitosti pro skvělý soubor. I proto se na práci ve Zlíně opět těším.“ Petr Štindl, režisér

 

Překlad: Julek Neumann

Dramaturgie: Kateřina Menclerová

Scéna: Petr B. Novák

Kostýmy: Lucie Halgašová

Hudba: David Rotter

Nevhodné pro děti do 15ti let.

Scéna:Velký sál
Délka představení:2 hod. 55 min. včetně přestávky
Premiéra:17.09.2016 - 19:00
Derniéra:28.04.2017 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme