Ženitba

Nikolaj Vasilijevič Gogol
Program

naprosto neuvěřitelná love story

Motto: V životě by mě nenapadlo, že se mnou někdo může udělat štěstí…

Přestože premiéra hry Ženitba dramatika ukrajinského původu Nikolaje Vasiljeviče Gogola proběhla už před 168 lety v Petrohradě, je stále vděčnou součástí repertoáru mnoha světových divadel. Hry se silnou komediální situací, které dokážou postihnout lidské malosti a slabosti v obecnější rovině, se totiž neurodí každý rok.
Ženitba vychází z banální situace. Rázná dohazovačka Tekla má úkol: najít Agátě ženicha. Shodou okolností přivede k Agátě hned několik velmi bizarních nápadníků najednou. Jejich hašteření, s nímž se pokouší zaujmout Agátu a předvádí se před sebou navzájem, dokonale odhaluje jejich směšnost, malost a zakomplexovanost. Mezi nimi se ocitne svobodný mládenec, úředníček Podkolatov, kterého do námluv navíc tlačí jeho kamarád.
Na to, jak to s Agátou, jejími nápadníky, ale i se samotným Podkolatovem všechno dopadne, už musíte zajít do divadla. Kolotoč komických a groteskních situací, které nám Gogol předkládá, slibuje skvělé herecké výkony. Gogolovo známé a citované "Čemu se smějete? Sami sobě se smějete!", které pronáší postava z jeho jiné, neméně slavné hry Revizor, lze bezpochyby vztáhnout i na Ženitbu.

Realizační tým:

dramaturg: Jana Kafková, Miroslav Ondra
režie: Pavel Khek
kostýmy: Klára Vágnerová
scéna: Michal Syrový
pohybová spolupráce: Svatava Milková
hudba: Vladimír Vesmír
 

Scéna:Velký sál
Délka představení:2 hod. 45. min. (včetně přestávky)
Premiéra:26.06.2010 - 19:00
Derniéra:12.12.2011 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme