Zvlčení (Prolnutí)

Antonín Bajaja - Dodo Gombár
Program

magické prolínání dvou smeček

režie: Dodo Gombár

dramatizace: Dodo Gombár

dramaturgie: Vladimír Fekar

obraz pro potřeby scénografie: Josef Ruszelák

scéna a kostýmy: Eva Jiřikovská

phybová spolupráce: Linda Fernandez Saez

hdba: Richard Dvořák

 

Antonín Bajaja ve Zvlčení (Prolnutí) překvapivě prolíná osudy karpatské vlčí smečky s osudem rodiny hajného Butory.  Právě smrt hajného svede dohromady celou jeho rodinu.  Na hájenku uprostřed moravské části Bílých Karpat přijíždí i její pražská část a společně s moravskou větví této lidské smečky k sobě znovu hledají cestu. Přibližně ve stejnou dobu přichází do revíru zemřelého hajného i vlčí smečka, která se zde usadila poté, co ji lovci vyhnali z jejího původního domova na Slovensku. Obě rodiny-smečky, lidská i vlčí, žijí vedle sebe, až se nakonec osudově protnou...

Čeká vás magický příběh dvou společenství, která se v sobě navzájem zrcadlí. Kdo je zde vlastně více vlkem? Kdo více člověkem?

Divadelní adaptace oceňovaného románu zlínského spisovatele Antonína Bajaji. Jejím autorem je dramatik a režisér Dodo Gombár, který svou schopnost poutavě převést prozaický text na jeviště prokázal ve své vlastní, velmi úspěšné dramatizaci románu Žítkovské bohyně.

 

 

Zvlčení nese v sobě všechno, co se systematicky svou tvorbou pokouším říct, u čeho se léta pozastavuji, co mne nenechává chladným. Už ho mám v sobě dlouhou dobu, v hlubinách zůstalo a zrálo. Teď je potřeba vyjádření skrze tento magický vodopád literatury o to poctivější, že Antonína Bajaji si můžu upřimně vážit; setkání s ním, i krátká a letmá i pracovní i osobní byla vždycky hezkým časem. Jistě řeknou hezky dramaturgové, o čem to tak asi je, srozumitelně přiblíží a popíšou. Já jen dodám, že jak se protínají ty dva příběhy, tak se protnou tedy i cesty spisovatele a režiséra, protnou se minulé zkušenosti s další nevtíravou možností. Bude zase u toho lidsky blízký soubor a stejné nejistoty jako vždycky.

Dodo Gombár

 

 

 

Scéna:Velký sál
Délka představení:3 hod. včetně přestávky
Premiéra:16.12.2017 - 19:00
Derniéra:16.06.2018 - 19:00
Aktuální program:

Kdy hrajeme