Masterclass

Program

NABÍDKA WORKSHOPŮ PRO STUDENTY I VEŘEJNOST 2019

 

WORKSHOP FYZICKÉHO DIVADLA

Městské divadlo Zlín | 15. a 16. 5. 2019 | od 9 – 13 hodin | Cena workshopu 1.000 Kč 

 

Workshop zaměřený na pohybovou stránku hereckého projevu. V první řadě na fyzickou práci, kde je tělo vnímáno jako nekonečná divadelní inspirace. Náplní workshopu budou prostorová, tělesná, pantomimická a improvizační cvičení. Jeho cílem je rozvíjení herecké vnímavosti vlastního těla a pohybu.

 

Lektor: Pavol Seriš, autorský herec, komik, mim a klaun. V letech 2010–2013 vystudoval Ateliér fyzického divadla JAMU, kde pokračoval i v doktorském studiu. V roce 2015 získal na festivalu …příští vna/next wave… poctu Objev roku. Zabývá se autorským divadlem jednoho herce, ve kterém mísí postupy stand-up komedie, fyzického divadla, pantomimy a tance. Od roku 2018 spolupracuje s JAMU Brno i jako pedagog.

 

WORKSHOP (NEJEN) DIVADELNÍ FOTOGRAFIE

Městské divadlo Zlín | 16.–18. 5. 2019 | Cena workshopu 1500 Kč

 

Staňte se součástí festivalového týmu a poznejte kouzlo (nejen) divadelní fotografie. Workshop nabízí příležitost nahlédnout s fotoaparátem do zákulisí divadla v prostředí jedinečné atmosféry festivalu Setkání / Stretnutie, ale také vyzkoušet podmínky při fotografování divadelního představení. Účastníci se seznámí se specifickou disciplínou divadelní fotografie a možnostmi vizuální komunikace instituce divadla s divákem, s různými přístupy, technikami a postupy práce divadelního fotografa. Divadelní osvětlení umožňuje vznik jedinečným kompozicím, proto bude prostor věnován i tvůrčí práci se světlem, scénování a komunikaci s modelem.

Cílem workshopu je vytvořit a veřejně představit výstavu fotografií sestavenou z jednotlivých autorských souborů. Je vhodný pro všechny středně pokročilé a pokročilé zájemce, kteří chtějí získat nebo prohloubit své zkušenosti v oblasti divadelní, portrétní a dokumentární fotografie.

 

Lektor: MgA. Marek Malůšek, profesionální fotograf, kurátor a pedagog. Divadelní fotograf Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherské Hradiště. Pedagog Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě a Základní umělecké školy Uherské Hradiště.

 

SETKÁNÍ S…

Městské divadlo Zlín | 17. 5. od 14.00 | zdarma

 

Povídání o radostech i strastech vedení a dramaturgie jednoho velkého regionálního divadla. S ředitelem Petrem Michálkem, uměleckým šéfem Patrikem Lančaričem a dramaturgy Katarínou Kašpárkovou Koišovou a Vladimírem Fekarem.

 

Akreditace skončily 15. dubna.