Radoslav Šopík

Palubní deník  Hanzelky a Zikmunda
Pozice:
Datum narození:07.12.1958
Místo narození:Zlín
Vzdělání:JAMU Brno
Umělecká historie:Po absolvování jsem nastoupil do Slováckého divadla v Uherském Hradišti, pak následovaly 2 roky v Divadle Vítězného Února, jak se tehdy jmenovalo divadlo v Hradci Králové. No a pak šupky dupky do Zlína (teda do Gottwaldova).
Znamení:Střelec
Zlozvyk:No comment.
Oblíbené:
Role:Rolí Pána v Jakubovi a jeho Pánovi se mi splnil jeden z mých hereckých snů. Oblíbených rolí jsem už měl dost, rozhodně si nemůžu stěžovat, jen namátkou z těch posledních: Strýček Váňa, Vávra v Maryši, Doktor Kolenatý ve Věci Makropulos, Anděl Nith - Haiah v Andělech všedního dne, Ředitel v komedii Kdo je tady ředitel? a nesmím rozhodně zapomenout na Otce v Hroším snění.
Citát:Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko...
Kniha:Dost výrazně se do mě zapsala „Legenda Emöke“ od Josefa Škvoreckého. Asi jsem ji tenkrát na kolejích četl ve správnou dobu.
Hudba:Pink Floyd, Richard Müller, Coldplay, aj třeba folk, jak kdy.
Dílo:Obrázky Zábranského
Jídlo:Bramboráky (moje nebo maminčiny).
Činnost:Úklid, domácí a venkovní práce.
Zvíře:Kočka
Jiné aktivity:Největší příležitost jsem dostal v televizním filmu Vladimíra Michálka Datel a Lovec, kde jsem si zahrál jednu z hlavních rolí spolu s Rosťou Markem. Dále v brněnské televizi role otce ve filmu Tchyňě a uzený, pěkná role v cyklu Okno do hřbitova opět v režii Vladimíra Michálka, drobná role ve filmu Lidice.