Vladimír Fekar

Pozice:
Datum narození:30.08.1971
Místo narození:Hranice na Moravě
Vzdělání:Slezská univerzita - obor česká literatura, její dokumentace a tvořivé využití Janáčkova akademie múzických umění - obor divadelní dramaturgie
Umělecká historie:Těšínské divadlo Český Těšín - česká scéna jako dramaturg a také pedagogická činnost na Vyšší odborné škole ve Zlíně atd.
Znamení:Panna
Zlozvyk:

Údaj neuveden

Oblíbené:
Role:Mám ty naše zlínské "děti" (tj. naše inscenace) všechny stejně rád… některé jsou možná trochu podvyživené, některé moc machrují, některé si možná hrají na přespříliš vzdělané, některé bohužel brzo umřou a žijou už jenom v krásných vzpomínkách, ale všechny mají něco do sebe. Správný rodič žádnému z dětí nenadržuje, všechny má rád, protože jaký rodič, takové děti.
Citát:

Údaj neuveden

Kniha:Miodrag Bulatovič: Červený kohout letí k nebi, Emil Ajar: Život před sebou, Antoine de Saint-Exupéry: Citadela.
Hudba:Nick Cave, Vozněsenskij: Juno a Avos, Jiří Bulis, hudba z filmu Amélie z Montmartru, David Smečka, Mario Buzzi, Richard Dvořák, Gustav Mahler, Sergej Prokofjev: Ivan Hrozný a další.
Dílo:Žena jako boží stvoření, to je skutečně architektonická krása, když se povede.
Jídlo:Je to klišé, ale je to tak: vše uděláno s láskou, a pak to mohou být i pouhopouhé brambory s mlíkem, nebo topinka s vaječinou nebo...
Činnost:Pozorování.
Zvíře:Věděli jste například, že vrány v Tokiu si nechávají rozjezdit ořechy na přechodu pro chodce, aby je nemusely rozbíjet? Miluji vždycky ta zjištění, že my jako lidé nemáme před zvířaty žádný náskok, jak si často myslíme. Miluji, když nám lidem dávají zvířata na frak.
Jiné aktivity:O dramaturgy ve filmu a televizi, tj. o to, aby se motali po jevišti, nikdo nestojí. Ale pozor! Hrál jsem v prvním sedmiminutovém filmu originálního filmaře Petra Marka Březen - dostal jsem se tam ve vlaku shodou okolností k velkým penězům, honorář však žel neodpovídal tomu, co jsem jako postava držel v rukou, občas si dovolím zaskočit v divadle v pidirolích, zpravidla z důvodu nedostatku těl, která by se pro danou roli obětovala.