Fórum

Program

Zeptejte se...

Údaje o uživateli:
Zapište součet čísel 2 a 33
Odpověď: Blanka KovandováText příspěvku:
Odeslat formulář
Vymazat data

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná a musíte je před odesláním vyplnit.

Přijaté komentáře

Dobrý den,v sobotu jsem přijel z Prahy na Hamleta.Několik věcí mi na Vašem představení vadilo.První scena na hradbách byla značně okleštěná.....Chybela i věta "Je cosi shnilého ve státě dánském....."A HLAVNÉ....chybeli herci !!!!! Chápu režiserův pokus o to-zahrajeme si domácí divadlo.....ale proč ???? Vždyť ta pasáž s hrerci, monolog I.herce o Hekubě atd...je tak krásná !!!!Í Výkony herců byly skvostné....Nejen Matěje Štrunce a slečny Rybníkařové.I pana Řezníčka, ulisného Polonia pana Juliny....byl skvělý i pan Randár coby Hamletův duch.....Hrdá chůze,držení těla...no vždyť také patří mezi matadory zlínského souboru.Děkuju moc !!!!!Odpověď

Richard Jandejsek
Pondělí, 21. Leden 2019 - 13:33

Moje milované MDZ ! Konečně jsem si našla přes zkouškové čas a navštívila jsem včera (19.1.) Hamleta.Po shlédnutí upoutávky na Hamleta jsem prostě musela jít do divadla i přes zkouškové. DĚKUJI VÁM ZA NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK. Vytvořili jste něco dokonalého. Povýšili jste Shakespeara o další stupeň výš. Odstranili jste staletý patos. Byla jsem naprosto hypnotizována od prvního do posledního slova. Scéna kdy Hamlet stojí se sklenkou v ruce a stále přemýšlí a pak si vytáhne brouka z hlavy. GENIÁLNÍ !!! Prohnilé stěny atd. Zkrátka ÚŽASNÉ! Četla jsem si některé příspěvky diváků na toto představení a chci dva z nich okomentovat. Kdosi zde psal že seděl v první řadě a Hamletovi nešlo rozumět. Tak tomu chci říct jediné já včera seděla taktéž v první řadě a slyšela jsem každé slovo, skvělá artikulace. Další příspěvek od divačky se zmiňoval o ceně Thálie Pro Matěje Štrunce. NO tak tomu se dá jen přidat, jestli ji nedostane, skutečně začnu věřit že nadržují Pražákům. Vaše mladá herecká dvojice byla dokonalá. Lucie Rybníkářová skvělá. To jak ztvárnila zešílení Ofelíe, bylo to tak pravdivé. A k Matěji Štruncovi, no musím se veřejně omluvit. Slyšela jsem ho zpívat a hrát s jeho kapelou Ateliér a myslela jsem si, ano skvělý muzikant a zpěvák. Ale nedokázala jsem si ho představit jako herce. Říkala jsem si, no jo další hezká tvářička. NO jak já jsem se spletla... Vynikající výkon. Snad jen dodám, že se obávám že ten dlouho ve Zlíně nezůstane. Praha ho pohltí a skončí nakonec někde v žedkových (béčkové už se netočí)nekonečných seriálech. Tak prosím udržte ho co nejdéle ve Zlíně.( jo já vím že se takové věci neříkají) Omlouvám se že píši tak dlouze ale jsem plna dojmů a myslím že na Hamleta než začne další semestr si zajdu znova. Renée Rudolfová (23 let)Odpověď

Reňa Rudolfová
Neděle, 20. Leden 2019 - 08:05

Milá Renée! Děkujeme moc!Odpověď

Blanka Kovandová
Pondělí, 21. Leden 2019 - 12:13

Chtěla bych složit hlubokou poklonu před všemi tvůrci představení Mikve a snad i dovysvětlit podivně rozpačitý potlesk na závěr - ale byli jsme všichni tak uchváceni a zasaženi vašim vyprávěním, že jsme se v prvé chvíli ani nemohli honem rychle vrátit do reality. Prosím o zprostředkování pochvaly a velkých díků všem vašim herečkám, nemohu se vzpamatovat ještě teď - bylo to vynikající!!!!!! Holky to daly skvěle!!!Odpověď

Pavla Pilařová
Sobota, 19. Leden 2019 - 23:13

Dobrý den, Pavlo! Rádi vyřídíme!Odpověď

Blanka Kovandová
Pondělí, 21. Leden 2019 - 12:14

Dobrý den,jen malou poznámku,vím,že vás zajímá názor diváků.Hru Hamlet jsem neviděl,ale vím,že je tady určitá část publika,která touží po klasických verzích,i když já razím spíše odvážnější cestu nového,byť šokujícího pohledu.Ale ti diváci tu jsou,tak možná na ně někdy taky nezapomenout.Hodně zdaru!Odpověď

vladimír váňa
Pondělí, 14. Leden 2019 - 19:31

Dobrý den, Vladimíre! Na Hamleta Vás samozřejmě srdečně zveme a zajímá nás Váš názor! A jako oblastní divadlo si si plně uvědomujeme, že tu musíme být pro všechny (ale ne pro každého, jak vždycky s úsměvem dodává náš pan ředitel). A to platí nejen o vkusu, ale třeba i o věku našeho publika - začínáme už pohádkami pro děti (aktuálně Tučňáci na arše, Sněhová královna nebo pro teenagery Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy). A v našem repertoáru si vybere i hodně konzervativní divák (Noc na Karlštejně, Zamilovaný Shakespeare atd...). A snad se nám daří uspokojit i diváky, kteří chtějí od divadla víc, než pobavení :-)Odpověď

Blanka Kovandová
Úterý, 15. Leden 2019 - 10:27

.....ano,v pořádku,jen prostě vím,že někteří lidé se těšili na klasického Hamleta,čili přivítali by náročná díla v klasičtější podobě.Karlštejn je spíše komerční záležitost.....ale toš ať se daříOdpověď

vladimír váňa
Úterý, 15. Leden 2019 - 16:44

Dobrý den, v sobotu se jedu podívat na Vašeho Hamleta z Prahy. Víte-já už viděl mnoho jevištních zpracování. Můj první Hamlet v mých asi 12ti letech byl s Jiřím Adamírou v tehdejším smíchovskem Realistickém divadle. Okouzlil mě a Shakespeara jsem si asi tehdy zamilovat. Nejpůsobivějsí nastudování pro mne bylo Macháčkovo v Národním divadle v Praze s panem Němcem v hlavní roli Viděl jsem ho asi 6x a rád se na něj jednou za čas podívám ze záznamu....Zajímavý byl i Hamlet Vlachův v Divadle na Zábradlí, další nastudování v Národním divadle s panem Javorským....byli bohužel i Hamleti nepovedení.O nich tu nechci psát/Špinar-Děrgel-Smíchov/aj.....Těším se moc na Vaše nastudování !!!!!Odpověď

Richard Jandejsek
Pondělí, 14. Leden 2019 - 11:21

Dobrý den! Určitě nás bude zajímat Vaše reakce na naše představení!Odpověď

Blanka Kovandová
Pondělí, 14. Leden 2019 - 13:10