Být, či nebýt? Abonentem MDZ určitě ano!

Program

V Městském divadle Zlín právě startuje prodej předplatného na 73. sezonu. Ta bude především nebývale nabitá – v plánu je 11 premiér! Hlavním tématem bude rozhodování a divadelníci si budou spolu s Hamletem klást celou sezonu otázku: Být, či nebýt?

„Motiv rozhodování, motiv životního dilematu, se zrcadlí ve všech titulech nové sezony a vine se jimi jako pomyslná nit, která nás provede bludištěm tajemných komnat v lidských duších. S každým novým titulem změníme úhel pohledu na dané téma,“ přiblížil umělecký šéf MDZ Patrik Lančarič. „A i když bude někdy téma hluboké, bytostné a vážné, v mnoha případech na něj nahlédneme i optikou humoru a komedie,“ dodal.

 

MDZ nabídne ve Velkém sále tyto nové tituly:

TESTOSTERON /komedie o tom, co si muži myslí o ženách/ Bít, či nebít?

UPOKOJENKYNĚ /komedie z prostředí domova pro seniory/ zaBít, či nezaBít?

HAMLET /nejslavnější tragédie všech dob/ Být, či nebýt?

PETR A LUCIE /muzikál/ Beat, či nebeat?

MOSKYTI /hra o rodinách a fyzice částic/ Vědět, či věřit?

PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD / komedie o záludnostech vyučování cizích řečí s písněmi a tanci/ Žid, nebo nežid?

 

Herci MDZ umí ovládnout nejen rozlehlé jeviště Velkého sálu, ale také komornější prostory. Důkazem toho je letošní širší nominace na prestižní Cenu Thálie pro Kateřinu Liďákovou za roli Uny v inscenaci Blackbird, kterou MDZ uvádí v šatně orchestru, kam se vejde sotva 30 diváků.

MDZ nabídne ve Studiu Z a v Dílně tyto nové tituly:

MASARYK/ ŠTEFÁNIK /česko-slovenský projekt u příležitosti 100. výročí vzniku Československa/ Být, či nebyť?

ANTIGONA A JINÉ HLASY /drama, nový pohled/ Pohřbít, či nepohřbít?

SATURNIN /dramatizace oblíbeného humoristického románu/ Ví Bůh, ne výbuch!

V sezoně 2018/2019 uvede MDZ pět českých premiér (Upokojenkyně, Masaryk/Štefánik, Antigona a jiné hlasy, Petr a Lucie a Moskyti). „Také Saturnina chystáme v nové dramatizaci Jana Bártka. A možná bude i nová dramatizace knihy Leo Rostena Pan Kaplan má třídu rád,“ řekl Lančarič.

V českých premiérách divadlo uvede i scénická čtení tří her, která vznikají přímo pro MDZ.

 

Nové tituly pro nejmenší - Děti do divadla patří!

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA /klasická pohádka H. Ch. Andersena/

POVÍDKY Z JEDNÉ A DRUHÉ KAPSY /společný projekt se žáky ZUŠ z celého kraje, děti na jevišti i v hledišti/

 

Prolistujte si katalog!

 

Místo hosta dva bonusy

Předplatné na 73. sezonu je v prodeji od 2. května a abonentům divadlo nabízí řadu výhod - nejen že na vstupenkách výrazně ušetří, ale mohou například využít i přednostního práva na rezervaci vstupenek nebo oblíbené služby hlídání dětí v divadle zdarma. „Budu rád, když rozšíříte řady naší předplatitelské komunity. Jednak máte jistotu, že se do sálu dostanete, což je vzhledem k čím dál větší oblíbenosti zlínského divadla skutečně benefit. Ale hlavně - stanete se součástí skupiny lidí, kteří vnímají setkání člověka s člověkem jako zásadní předpoklad lidské existence,“ zve k rozšíření předplatitelských řad ředitel MDZ Petr Michálek.

V nabídce předplatného na novou sezonu je však letos třeba počítat s výraznou změnou. „Do základní nabídky k našim šesti titulům jsme tentokrát nezařadili představení hostujícího souboru. Místo něj k předplatence přidáváme bonusový kupon v hodnotě 250 Kč navíc. Hosté už nebudou vázáni na konkrétní předplatitelské skupiny a diváci si budou moci svobodně vybrat. Věřím, že je to změna, kterou lidé uvítají,“ uvedla šéfka vnějších vztahů MDZ Blanka Kovandová.

73. sezonu zahájí Městské divadlo Zlín 8. září.