Ceny Aplaus 2017: Známe finalisty!

Známe finalisty divácké ankety Aplaus 2017! Který z herců si domů odnese skleněnou sošku z dílny výtvarníka Jiřího Vosmíka a dárkový poukaz na ubytování s polopenzí a wellness od akciové společnosti Lázně Luhačovice, exkluzivního partnera ankety Aplaus, to se dozvíme na zahajovacím galavečeru 72. sezony v sobotu 16. září v 19.00 ve Velkém sále. Vzácným hostem bude držitelka Ceny Thálie Hana Tomáš Briešťanská.

Finalisté ankety Aplaus 2017 v abecedním pořadí:

Nejlepší ženský herecký výkon sezony 2016/2017:

1. Petra Králová

2. Jana Tomečková

3. Marie Vančurová

Nejlepší mužský herecký výkon sezony 2016/2017:

1. Tomáš David

2. Radovan Král

3. Marek Příkazký

Diváci v anketě hlasovali prostřednictvím hlasovacího formuláře na webu divadla či vhozením hlasovacích lístků u všech hracích sálů. Letos se v Městském divadle Zlín sešlo rekordních 700 hlasovacích lístků! Cenu Aplaus za nejlepší inscenaci sezony získá titul, který měl nejlepší výsledek za celosezonní hlasování diváků ve foyer po každém představení.

Cenu ředitele divadla se principál Petr Michálek letos rozhodl udělit pedagogovi Miroslavu Urubkovi, který je také nadšeným amatérským hercem a režisérem. „To, co dělá pro své studenty, nejen ve spolupráci s námi, je podle mého názoru příklad pro nás pro všechny. Pracuje s nimi před i po návštěvě divadla, začleňuje látku do osnov, obětuje tomu svůj volný čas. Divadlem žije, je to Pan učitel, který aktivně vychovává další generace divadelních diváků“ vysvětlil Michálek.