Divadlo čeká výměna topení i nové nátěry jeviště

Divadelní prázdniny jako každý rok neznamenají, že se budova Městského divadla Zlín na dva měsíce zavře. Letní měsíce tradičně patří opravám. Největší akcí je rekonstrukce topení v budově MDZ. „Spočívá v kompletní výměně zastaralého zařízení výměníkových stanic, měnit se budou i staré rozvody a radiátory. Poslední větší oprava topení se dělala před pětadvaceti lety, ale řada prvků pamatuje založení budovy, takže je padesát let stará,“ popsal umělecko – technický šéf Milan Houžva s tím, že jde o investici za tři miliony korun. Prostředky na tuto investiční akci poskytl zřizovatel MDZ statutární město Zlín.

Opravy se nevyhnou ani Velkému sálu, kde dojde k výměně poškozených částí ocelového roštu nad jevištěm, který ve výšce 25 metrů nad hrací plochou nese technologické vybavení. Chystá se výměna lanových pohonů k ovládání zdvihadel, opravy osvětlovací technologie a celková revize vyhrazených technických zařízení.

„Plánujeme i výmalbu foyer, hereckých šaten, zkušeben a kanceláří. Nový nátěr získají také všechny naše hrací plochy, například jeviště Velkého sálu má 500m2, Studio Z má 70 m2 a jeviště v divadelním klubu Dílna má 30m2,“ dodal Milan Houžva.

První týden v srpnu také specialisté na výškové práce umyjí venkovní rámy a okna prosklené části hlavní budovy. Pro zajímavost – jde o 1574 m2 plochy.

V uměleckých dílnách se také stále jede na plné obrátky a vzniká tu nová scéna do chystané inscenace Velký sešit pro Divadlo Petra Bezruče Ostrava. Dílny tak zajišťují nejen výrobu ke všem zlínským inscenacím, ale daří se získávat i lukrativní externí zakázky a vylepšovat celkovou soběstačnost divadla.

První premiérou následující sezóny bude tingl tangl Ovčáček miláček 31. srpna.

okna schodyokna schody

okna foyerokna foyer

okna bokokna bok