Divadlo ve Zlíně chystá Havlovský den: PODÍVEJTE SE NA VIDEOUPOUTÁVKU INSCENACE VERNISÁŽ

Program

plakát Havlovský denplakát Havlovský denK oslavám nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla se připojuje také Městské divadlo Zlín se svým projektem Havlovský den. V rámci něj se ve středu 5. října uskuteční premiéra Havlovy hry Vernisáž v režii herce Jana Leflíka a další doprovodný program. Videoupoutávku na Vernisáž můžete vidět tady.

„Ve Vernisáži zpracovává Václav Havel podoby mezilidských vztahů, které nám jsou dnes ještě povědomější než v době jejího napsání. Také znáte ty šťastné lidi s pečlivě budovanou image, pod niž se raději ani nechcete podívat, aby vám nebylo smutno? O tom všem píše Havel s překvapivým nadhledem a humorem. Věřte, že na téhle vernisáži se nudit nebudete,“ říká dramaturgyně inscenace Kateřina Menclerová.

plakát Vernisážplakát VernisážPremiéra Vernisáže, která bude mít celkem stylově pouze 8 repríz, se odehraje v divadelním klubu Dílna v 19.30 hodin. Diváci se mohou těšit na herce Tamaru Kotrbovou, Gustava Řezníčka a Pavla Vacka.

Havlovský den však nabídne ještě mnohem více. Již odpoledne vypukne doprovodný program: v 16 hodin mohou diváci přijít do Studia Z na scénické čtení hry Cena Václava Havla, ve Velkém sále se od 17.30 hodin budou číst Dopisy Olze, před premiérou Vernisáže v 19 hodin začne na nádvoří divadla happening a po premiéře v Dílně je plánován ve 21 hodin koncert kapely Poslední favorit.

Vstupenky na premiéru Vernisáže jsou již v prodeji za 180 Kč, všechny ostatní akce jsou v tento den zdarma.