Divadlo vstupuje do 72. sezony v nejlepší formě a s novým uměleckým šéfem

Divadlo vstupuje do 72. sezony v nejlepší formě a s novým uměleckým šéfem

Pestrá paleta velkých příběhů pro diváky a krásné role pro herce – taková bude 72. sezona v Městském divadle Zlín. Otevře se v sobotu 16. září slavnostním Galavečerem spojeným s vyhlášením diváckých cen Aplaus. Divadlo do ní vstupuje v nejlepší formě a s novým uměleckým šéfem Patrikem Lančaričem. Kromě poutavých titulů v ní diváky čeká po roční pauze například i další série scénických čtení a oslavy 50. výročí divadelní budovy. Exkluzivním partnerem zahajovacího galavečera jsou Lázně Luhačovice, a. s.

Ve Velkém sále MDZ nabídne tyto nové tituly:

IDIOT příběh o zákrutách lidské duše

režie Alexander Minajev, premiéra 23. září 2017

SMRT V HOTELU ALEXANDRIA lázeňská detektivní komedie

režie Mikoláš Tyc, premiéra 14. října 2017

TUČŇÁCI NA ARŠE kamarádi za každého počasí

režie Tereza Říhová, premiéra 12. listopadu 2017

ZVLČENÍ magické prolínání dvou smeček

režie Dodo Gombár, premiéra 16. prosince 2017

DRAHÁ LEGRACE komedie za všechny prachy

režie Patrik Lančarič, premiéra 17. února 2018

TRÓJANKY slavná hra o ženách

režie J. A. Pitínský, premiéra 10. března 2018

ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE divadelní vyznání lásky

režie Jakub Nvota, premiéra 28. dubna 2018

Také v nadcházející sezoně kladou zlínští divadelníci silný důraz na regionální linku. Na Žítkovské bohyně a trilogii o rodině Baťů volně navážou spolu s režisérem Dodem Gombárem adaptací oceňovaného románu zlínského spisovatele Antonína Bajaji Zvlčení. „Také další dva oddychové tituly Zamilovaný Shakespeare a Smrt v hotelu Alexandria mají tohoto společného jmenovatele. Oba jejich autoři mají vazbu na Zlínsko. Peter Black si zamiloval nedaleké lázně Luhačovice, Tom Stoppard, autor Zamilovaného Shakespeara, se ve Zlíně narodil,“ doplnil dramaturg Vladimír Fekar.

Komedii Drahá legrace herci nastudují pod vedením svého nového uměleckého šéfa. „V kútiku duše som vždy túžil stretnúť sa s Francisem Veberom a jeho Pignonom v divadle ako režisér. Návrh na réžiu tejto hry som teda akceptoval s nepredstieranou radosťou,“ svěřil se Patrik Lančarič, který už se zlínským souborem zkušenost z minulých let má. Do Zlína poprvé pracovně zavítal kvůli úspěšné komedii Agent František ve službách Sherlocka Holmese a v uplynulé sezoně na spolupráci navázal druhým dílem baťovské trilogie Já, Baťa.

nový umšéf MDZ Patrik Lančaričnový umšéf MDZ Patrik Lančarič

Prodej předplatného na novou sezonu v těchto dnech vrcholí. Abonentům divadelníci nabízí řadu výhod - nejen že na vstupenkách výrazně ušetří, ale mohou například využít i přednostního práva na rezervaci vstupenek nebo oblíbené služby hlídání dětí v divadle zdarma. „Budu rád, když rozšíříte řady naší předplatitelské komunity. Jednak máte jistotu, že se do sálu dostanete, což je vzhledem k čím dál větší oblíbenosti zlínského divadla skutečně benefit. Ale hlavně - stanete se součástí skupiny lidí, kteří vnímají setkání člověka s člověkem jako zásadní předpoklad lidské existence,“ zve k rozšíření předplatitelských řad ředitel divadla Petr Michálek.

Za pravdu mu dávají i čísla návštěvnosti:

2014

122 685 diváků

2015

125 553 diváků

2016

136 814 diváků

Leden – červen 2017

94 275 diváků (pro srovnání - za stejné období loni to bylo 85 509 diváků)

 

Předplatné můžete objednávat i online!