Dnes začal ZARÁZ – společná přehlídka zlínského a hradišťského divadla

Program

Řadoví diváci to ani nezaznamenají, ale v úterý 5. prosince v deset hodin dopoledne začala divadelní přehlídka ZARÁZ. Potrvá do pátku a v jejím průběhu se Městské divadlo Zlín i Slovácké divadlo z Uherského Hradiště představí odborné divadelní veřejnosti vždy čtyřmi inscenacemi.

Na jihovýchodní Moravu přijelo dvacet kritiků, divadelních publicistů, novinářů i pedagogů a režisérů, které doplnilo 30 vysokoškolských studentů herectví a divadelní produkce. „Divadla pak svůj program upravila tak, aby odborníkům v krátkém čase umožnila zhlédnout vybrané inscenace. Jsme daleko od hlavního města – řada kritiků si rozmýšlí kam se vydají například na premiéru…. My jim touto koncentrovanou nabídkou ušetříme spoustu času,“ vysvětlil smysl přehlídky ředitel MDZ Petr Michálek. „Za největší bonus považují to, že se obě divadla najednou setkají s odbornou veřejností. Máme tak možnost ukázat to, co považujeme za nejzajímavější z hlediska poučeného diváka – tedy náročnější kusy. A důležitá jsou i ta následná setkání po představení, kdy si povídáme o divadle na oblasti, jeho funkci i problémech,“ doplnil Michal Zetel, ředitel Slováckého divadla.

Zlínské divadlo uvede inscenace Mezi nebem a ženou, Raskolnikov, Já, Baťa a Idiot. V Uherském Hradišti odborníci uvidí hry Zlatý drak, Marvinův pokoj, Platonov – Ztratil Hospodin trpělivost? a Měsíc nad řekou.

Prvním představením přehlídky byla ve zlínském Studiu Z inscenace Doda Gombára Mezi nebem a ženou. Foto: Marek Malůšek

_5MM6326