Festivalové workshopy vedou mistři ve svých oborech

Program

Workshop fyzického divadla si vzal pod křídla Pavol Seriš, fotografický Marek Malůšek.

Workshop fyzického divadla je zaměřený na pohybovou stránku hereckého projevu. V první řadě na fyzickou práci, kde je tělo vnímáno jako nekonečná divadelní inspirace. Náplní workshopu budou prostorová, tělesná, pantomimická a improvizační cvičení. Jeho cílem je rozvíjení herecké vnímavosti vlastního těla a pohybu.

Pavol Seriš je autorský herec, komik, mim a klaun. V letech 2010–2013 vystudoval Ateliér fyzického divadla JAMU, kde pokračoval i v doktorském studiu. V roce 2015 získal na festivalu …příští vna/next wave… poctu Objev roku. Zabývá se autorským divadlem jednoho herce, ve kterém mísí postupy stand-up komedie, fyzického divadla, pantomimy a tance. Od roku 2018 spolupracuje s JAMU Brno i jako pedagog.

Workshop divadelní fotografie nabízí příležitost nahlédnout s fotoaparátem do zákulisí divadla v prostředí jedinečné atmosféry festivalu Setkání Stretnutie, ale také vyzkoušet podmínky při fotografování divadelního představení. Účastníci se seznámí se specifickou disciplínou divadelní fotografie a možnostmi vizuální komunikace instituce divadla s divákem, s různými přístupy, technikami a postupy práce divadelního fotografa. Divadelní osvětlení umožňuje vznik jedinečným kompozicím, proto bude prostor věnován i tvůrčí práci se světlem, scénování a komunikaci s modelem.

Marek Malůšek je profesionální fotograf, kurátor a pedagog. Divadelní fotograf Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherské Hradiště. Pedagog Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě a Základní umělecké školy Uherské Hradiště.