Janěková, Čvančarová a Pyško se představí v Ceně za něžnost

Program

V dubnu nabídneme zajímavého hosta. Ve středu 18. 4. přiveze Studio Bouře Cenu za něžnost. Začínáme v 17.00 ve Velkém sále.

Divadelní hra Dana Gordona vznikla podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal hned pět filmových Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film. Hra stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramu, předvádí téměř 30 let vztahu dvou žen, matky a dcery.

Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a kontrolovat život.

V průběhu hry sledujeme Emminu snahu vymanit se z matčina područí, která vyvrcholí manželstvím s floutkem Flapem, se kterým má tři děti – a ani jedno nepojmenuje tak, jak by si matka přála. Pak ale Emma onemocní rakovinou a vztah obou žen se mění, u Emminy smrtelné postele si věčně nespokojená Aurora konečně uvědomí, jak dceru miluje.

Osvěžující komediální akcent vnáší do hry kromě neustálého špičkování se matky s dcerou i postava bývalého astronauta, opilce a sukničkáře Garretta, který se vytrvale pokouší získat nedostupnou Auroru. Ve filmu tuto postavu neodolatelně ztvárnil Jack Nicholson, matku s dcerou hrály Shirley MacLainová a Debra Wingerová. Na divadelních prknech se v hlavních rolích představí Jana Janěková, Jitka Čvančarová a Alexej Pyško. Režie Viktorie Čermáková.

Vstupenky můžete rezervovat tady.