Ovčáček čtveráček: Na aktuální dění reaguje MDZ "nekorektním kabaretem"

Program

Ovčáček čtveráček - tak se jmenuje představení, které spontánně vzniká ve zlínském divadle. "Za autorstvím stojí parta, která si říká Pia Fraus. Jsou to naši undergroundoví vtipálci. Teď ale přišli s námětem, kterému jsme se rozhodli dát prostor. Reaguje na aktuální situaci kolem státních vyznamenání, ale hlavně staví mluvčího prezidenta do role hrdiny dnešní doby," uvedl ředitel MDZ Petr Michálek, který je zároveň jedním ze spoluautorů chystaného kabaretu. Na jevišti Dílny se tak příchozí setkají kromě Ovčáčka také třeba s dalajlámou, čínským prezidentem nebo Danem Hůlkou. "Divadlo by mělo reagovat na to, čím žije společnost. A satira je jedním z nejefektivnějších způsobů," dodal Petr Michálek.

 

"Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scénárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít," prozradil Marek Příkazký,  jeden z tvůrců Pia Fraus, který se zhostí i ústřední role.

Nekorektní kabaret mohou diváci navštívit 6.11 od 19 hodin v Dílně MDZ, repríza, která by měla být zároveň derniérou je naplánována na výročí Sametové revoluce 17.11...

 

AKTUALIZUJEME: Vzhledem k obrovskému zájmu vidět nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček oznamujeme, že v pondělí zveřejníme další termíny.

mdz_ovcacek_A4