Pokračování nekorektního kabaretu o hradním mluvčím míří opět do kin

Program

Ovčáček je tentokrát miláček, Andrej Babiš svého pindíka stále ukázat nechce

V pondělí 20. listopadu 2017 bude od 19 hodin v přímém přenosu vysílána do kin po celé České republice poslední letošní repríza nekorektního kabaretu Ovčáček miláček autora a režiséra Petra Michálka. Přenos se uskuteční tentokrát přímo z Městského divadla ve Zlíně a soudě podle reakcí na srpnovou premiéru tohoto pokračování ovčáčkovského tingltanglu, Zlíňáci se svou politickou satirou citelně přitvrzují. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, zkraje roku 2018 v období vrcholící prezidentské kampaně v ČR. Na jevišti to znovu hýří těmi nejabsurdnějšími a zároveň zcela autentickými výroky představitelů naší politické scény. Marek Příkazký opět září v roli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, skvělě ho pak doplňují Zdeněk Julina jakožto Andrej Babiš a Pavel Vacek v roli premiéra Bohuslava Sobotky. Participaci na přenosu v tuto chvíli potvrdilo již přes 50 kin, další se budou přidávat v následujících týdnech. První kina spustí předprodej vstupenek na přímý přenos symbolicky v Den české státnosti 28. září. Nejaktuálnější informace jsou k dispozici na webových stránkách distributora www.prenosydokin.cz.

 

Petr Michálek: “Druhý díl vznikl znovu z přetlaku nás všech. K těm zásadním věcem se prostě musíme vyjadřovat. My všichni.”

 

Nechoďte na to! Je to megakampaň!

Městské divadlo Zlín a distributor prenosydokin.cz dnes rovněž představili trailer, který bude přímý přenos Ovčáčka miláčka do kin propagovat. Vystupují v něm Jiří Ovčáček a Andrej Babiš. Jiří Ovčáček si v traileru v očividně dobré náladě přichází očichat to plátno, na kterém se o něm vysílal ten kabaret. Za to Andrej Babiš vpadá do záběru notně rozčílen s tím, že je to megakampaň proti jeho osobě, lidem doporučuje, aby na přenos nechodili, a uzavírá, že už se vyslíknul do slipů, ale pindíka ukazovat nebude. Trailer budou kina promítat od tohoto víkendu, on-line je ke zhlédnutí například zde: https://youtu.be/RdSko0BTOz4

 

Ovčáček čtveráček dopadnul na výbornou

První zkušenost s přímým přenosem do kin učinilo Městské divadlo Zlín v únoru letošního roku, kdy se jeho ansámblu povedl vskutku husarský kousek. Derniéru nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček z Divadla Za plotem v areálu bohnické léčebny v Praze sledovalo přes 17 000 diváků v kinech po celé republice. A nic na tom nezměnily skutečnosti, že Petr Michálek napsal text prvního Ovčáčka za pouhé dva dny, herci měli na nastudování dny pouze čtyři a před premiérou nikdo nepředpokládal, že by měl kabaret víc jak dvě nebo tři reprízy v malém studiu zlínského divadla. Ohlas po premiéře byl však omračující, diváci žádali přidaná představení, začaly přicházet nabídky na hostování z celé ČR, z nichž víc jak 40 muselo Městské divadlo Zlín nakonec z časových a organizačních důvodů odmítnout. Přenos do kin se tak ukázal jako ideální způsob, jak Ovčáčka čtveráčka zpřístupnit co nejširšímu publiku po celé naší zemi. Od května tohoto roku je záznam únorového přímého přenosu ke zhlédnutí zdarma na sociální síti Youtube. Na Youtube kanálech Městského divadla Zlín a distributora prenosydokin.cz má dohromady již přes 100 000 zhlédnutí, k vidění je například zde: https://youtu.be/TjweKvE2X8k .

 

O Městském divadle Zlín

Divadlo, které právě zahájilo 72. sezónu, se za loňský rok dopočítalo rekordního počtu návštěvníků v historii – téměř 137 tisíc! Sezónu odstartovala výpravná inscenace Idiot, kde v hlavní roli knížete Myškina exceluje právě Marek Příkazký (za uplynulou sezónu zvolen absolutním vítězem divácké ankety Aplaus). Právě v MDZ vznikly silné autorské hry navázané na region – legendární inscenace Žítkovské bohyně nebo představení Tomáš Baťa, živý, obě od dramatika a režiséra Doda Gombára (nově pro zlínskou scénu zdramatizoval román Antonína Bajaji Zvlčení, který herci za pár dní začnou zkoušet). V loňské sezóně měla úspěšnou premiéru rovněž výpravná inscenace Já, Baťa, která se věnuje pokračovateli slavného ševcovského rodu Janu Antonínovi. Na aktuální strunu hraje například divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a samozřejmě také kabaret Ovčáček miláček, který podruhé v historii zavede diváky MDZ do sálů kin.

 

O prenosydokin.cz

Pod značkou prenosydokin.cz distribuuje společnost Cikánek management do kin ve střední a východní Evropě přímé přenosy představení a koncertů z Metropolitní opery v New Yorku, Bolšoj baletu v Moskvě, Národního divadla v Londýně, Comédie-Franҫaise z Paříže, Městského divadla ve Zlíně, Berlínské filharmonie či prohlídky z těch nejzajímavějších světových výstav výtvarného umění a to v rámci série Exhibition on Screen. Společnost Cikánek management stála u zrodu fenoménu přímých satelitních přenosů do kin v našich zeměpisných šířkách a v současnosti distribuuje ve 13 zemích napříč celou střední a východní Evropou, od letošního podzimu nově také v Rakousku. V loňské sezóně dosáhla v teritoriích, kde působí, celkové návštěvnosti 200 000 diváků. Nejúspěšnějším tituly loňské sezóny byly přímý přenos Ovčáčka čtveráčka Městského divadla Zlín, přímý přenos Labutího jezera z Velkého divadla v Moskvě a přímý přenos Verdiho opery Nabucco z Metropolitní opery v New Yorku s famózním Plácidem Domingem v titulní roli. V rámci série Metropolitan Opera: Live in HD jsou do polských kin od loňské sezóny doručovány polské titulky satelitem přímo z přenosového vozu Met v New Yorku, což významným způsobem zvyšuje komfort operních diváků v polských kinosálech.

 

SEZNAM PŘENOSOVÝCH KIN

Břeclav – Kino Koruna

Česká Lípa – Kino Crystal

České Budějovice – CineStar

České Budějovice – Kino Kotva

Děčín – Kino Sněžník

Havířov – Kino Centrum

Hodonín – Kino Svět

Hradec Králové – CineStar

Humpolec – MKIS Humpolec

Chomutov – Kino Svět

Jablonec n. Nisou – Kino Radnice

Jihlava – CineStar

Jihlava – Kino Dukla

Kadaň – Kino Hvězda

Kladno – Kino Hutník

Kolín – Kino 99

Kopřivnice – Kino Kopřivnice

Kralupy n. Vltavou – Kino Vltava

Kroměříž – Kino Nadsklepí

Kutná Hora – Kino Modrý kříž

Liberec – CineStar

Litomyšl – Kino Sokol

Litoměřice – Kino Máj

Lysá n. Labem – Kino Lysá n. Labem

Ml. Boleslav – CineStar

Náchod – Kino Vesmír

Napajedla – Kino Napajedla

Olomouc – CineStar

Opava – CineStar

Ostrava – CineStar

Ostrava – Kino Art

Pardubice – CineStar

Plzeň – CineStar

Plzeň – Kino Beseda

Praha 1 – Kino Lucerna

Praha 6 – Kino Dlabačov

Praha 8 – Kino Atlas

Praha 9 – Cinestar Černý most

Prostějov – Kino Metro 70

Přerov – Kino Hvězda

Řevnice – Kino Řevnice

Říčany – Kino Na Fialce

Semily – Kino Jitřenka

Slaný – Městské kino Slaný

Teplice – Kino Květen

Turnov – Kino Sféra

Týn n. Vltavou – Kino Sokolovna

Varnsdorf – Centrum Panorama

Veselí n. Moravou – Kino Morava

Žamberk – Kino Žamberk