Přestože je ode dneška možné uskutečnit akce do 100 diváků, v budově divadla zatím hrát nebudeme

Program

Milí diváci,
právě dnes 11. května měl začít jubilejní 25. ročník našeho mezinárodního festivalu Setkání Stretnutie. Místo toho, aby se chystala scéna pro herecké bardy Milana Lasicu a Bolka Polívku s jejich představením Klíště, je na jevišti Velkého sálu pusto a prázdno. Nejen festivalovou atmosféru odsunula koronapandemie na neurčito.

S napětím tak v posledních týdnech sledujeme postupné uvolňování vládních opatření a omezení, která byla zavedena v souvislosti s pandemií nemoci Covid19. Ačkoliv je právě od dnešního dne umožněno uskutečnit akce do 100 diváků (včetně divadelních představení), Městské divadlo Zlín hrát nezačne ani na svých menších scénách. Daná kapacita 100 návštěvníků je totiž jen jedním z mnoha přísných opatření. Pokud je máme splnit všechny – je kvalitní zážitek z živého umění, jakým divadlo je, téměř nemožný jak pro herce, tak pro diváky. Návštěvníkům divadla za současných podmínek nemůžeme poskytnout dostatečný komfort. Pokud bychom hráli za současných podmínek, tak po započítání nákladů každé takové představení bude jen více prohlubovat finanční ztráty MDZ. Plně se ztotožňujeme s prohlášením Asociace profesionálních divadel ČR, která apeluje na změnu současných podmínek, a také na umožnění letních exteriérových divadelních produkcí. Rádi bychom vám totiž nabídli naše tituly na zbrusu nové letní scéně za divadlem.

Děkujeme za pochopení, trpělivost i za vaši velkou podporu! Těšíme se na společné setkání a pevně věříme, že to bude (alespoň v omezené míře) ještě v této divadelní sezóně!

Přejeme všem pevné zdraví!

Petr Michálek, ředitel MDZ


 

 

Pro otevření divadel stále platí v současnosti následující opatření:

  • max. 100 osob
  • pokud chtějí hrát herci bez roušky, musí být testováni na COVID-19 (test formou výtěru ne starší než 4 dny, následně každých 14 dní)
  • v zákulisí jsou povinné roušky
  • diváci jsou povinni nosit roušky
  • zákaz sezení mimo sál
  • diváci mohou sedět v každé druhé řadě, je nutné, aby byla mezi nimi jedna řada volná, dále by měli sedět maximálně dva lidé vedle sebe, od dalších je musí oddělit jiné sedadlo; v případě homogenní skupiny lze zakoupit 3 vstupenky vedle sebe
  • je třeba vyřešit postupný vstup do prostor divadla a sálu a zajistit k dispozici desinfekci
  • zákaz veškerého občerstvení