Principál La Putyky Rostislav Novák zve na masterclass

Program

V 8. generaci je potomkem slavných českých loutkařů Kopeckých. Má angažmá v divadle Archa. Hrál také v Národním divadle ve hře Revizor. Proslavila ho role Oldřicha Líbala v televizním seriálu Velmi křehké vztahy. Řeč je o principálovi Cirku La Putyka Rostislavu Novákovi. Návštěvníci festivalu Setkání Stretnutie se s ním ve Zlíně mohou i osobně setkat. V pátek 18. května ve 13.00 povede v šapitó za divadlem asi hodinovou masterclass.

Rostislav-Novák

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. První představení (La Putyka) bylo poprvé uvedeno v roce 2009 a od té doby soubor každý rok uvádí minimálně jednu premiéru a zúčastňuje se divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v Šanghaji, Austrálii, Brazílii nebo Francii.

V rámci 23. ročníku festivalu Setkání Stretnutie uvede Cirk La Putyka inscenaci Up End Down, příběh člověka, který žije jen se svými vzpomínkami. Se svými vzlety a pády. Není schopen se od nich odpoutat a žít uvolněně a svobodně. Inscenace byla oceněná Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tanec a balet.

Vstup na masterclass je zdarma, nutná je ale registrace předem na stefanova@divadlozlin.cz.