Radovan Král: "Novým začátkem je pro mě každá nová sezona..."

Program

1. 8. to bude přesně 20 let, co se nám „upsal“ jeden z nejpopulárnějších herců – Radovan Král. Tady je krátký prázdninový rozhovor s ním:

Nelákají Tě nové začátky?

Ano, samozřejmě lákají. Pro mně je každá sezona novým začátkem, novou neznámou.

Čím si Tě Zlín tak drží?

Zlín je skvělé město pro život. To už jsem kdysi řekl a na tom trvám. Když člověk cestuje, a o to my se s mou ženou snažíme, pozná život jinde a rád se pak vrací domů. A já to doma ve Zlíně cítím. A taky naše děti se tu narodily a prostě sem patří.

Co pro Tebe za těch 20 let v MDZ bylo nejpěknější? Nemusí to být jen role..

Nejpěknější asi bylo, když jsem ještě v kostýmu a neodlíčený pádil do porodnice, abych stihl narození svého syna.  ..... a stihl!!! :-)

Patříš mezi nejpopulárnější herce, máš doma osm sošek Aplaus. Jak tato ocenění vnímáš?

Těch osm sošek Aplaus, kterých si nesmírně vážím, bylo v prvé řadě důležitý vzkazem tehdy mladému herci, že jeho práce má smysl a že je snad na správném místě. Doufám, že to naši diváci cítí podobně a  že se budou do MDZ těšit, stejně jako já na ně.

Co bys vzkázal na léto svým fanouškům a divákům?

Jsou prázdniny, tak  pusťme divadlo k vodě... nebo na vodu... nebo pod stan… :-)

 

43letý Radovan Král pochází z Opavy, vystudoval JAMU v Brně. Kromě zlínských cen Aplaus má na kontě i nominaci na Cenu Thálie (za roli Oresta v trilogii Oresteia J. A. Pitínského). Na zlínských divadelních prknech ho v současnosti diváci mohou vidět např. v inscenacích Zamilovaný Shakespeare, Drahá legrace, Noc na Karlštejně nebo Dobré mravy. Pod režijní taktovkou Patrika Lančariče začal před prázdninami zkoušet novou komedii Testosteron.