Satirické Recepty matky Ubu inspirované nejzásadnější českou lovestory 21. století v Dílně!

Program

Po derniéře Ovčáčka miláčka jsme se rozhodli dát prostor i politické satiře odjinud. 22. února v 19.00 uvedeme v Dílně mrazivě křehkou grotesku Nezávislé umělecké platformy PLEŠATÝ KRÁLÍČEK Recepty matky Ubu. 

Nenechte si ujít příběh o tom, jak chudý moravský synek Petr potkal snaživou panenku Naďu. O velké pýše, o jednom až pohádkově neskutečném morálním pádu a o duhových nadějích a ztučnělých iluzích 90. let 20. století.

Recepty matky Ubu jsou inspirovány nejzásadnější českou lovestory začátku 21. století. -  příběhem sekretářky Jany Nagyové a premiéra Petra Nečase.

 

Plešatý králíček se ve své třetí divadelní inscenaci zabývá aktuálními historickými, politickými a společenským kauzami. Nekompromisně kombinuje tragiku velkých antických dramat s komediální formou grotesky. Vzdává tak holt velikánům: Eugénu Ionescovi, Alfredu Jarrymu a Věře Chytilové.

 

Text, režie: Vanda Kavková, Dramaturgie: Kristýna Hrušková, Výprava: Jana Omelková, Hudba: Tomáš Šenkyřík, Pohybová spolupráce: Markéta Šebestová, Zvučí: Dominik Běhůnek, Svítí: Richard Žilák

Hrají: Vanda Kavková, Martin Machala a Nikola Zavřelová

Hlas propůjčil pan Cyril Drozda, legenda brněnského HaDivadla.

Vstupenky můžete rezervovat tady.