Zahajujeme prodej „hostů MDZ“ na druhou půlku sezóny

Program

Zlínské divadlo připravilo na druhou půlku sezóny dvě zajímavá hostující představení. Nejdříve se diváci setkají 2. února 2019 od 19 hodin s protagonisty inscenace PENSION PRO SVOBODNÉ PÁNY Divadla Palace Praha. Komedie, odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu, je skvělou hereckou příležitostí pro Patrika Děrgela a Lukáše Příkazkého. V roli Angely se střídají Marie Doležalová, Anna Fialová nebo Lenka Zahradnická.

„Patrik Děrgel je v současnosti asi nejzářivější hvězdou mladé generace v Národním divadle a upozornil na sebe i mimo divadelní svět účastí v poslední sérii pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Pro Lukáše Příkazkého je pak domovskou scénou Divadlo na Vinohradech,“ upřesnila Blanka Kovandová z MDZ.

Divadelní aktovka Seana O´Caseyho „Bedtime Story“ ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem Pension pro svobodné pány, byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu. V pojetí Divadla Palace jde jednat o poctu klasické komedii, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese 1. desetiletí 20. století.

pensionpension

Závěr sezóny pak bude patřit žákyni druhé třídy základní devítileté školy Helence Součkové! Na zlínské jeviště se po letech opět vrátí legendární představení Divadla A. Dvořáka Příbram HRDÝ BUDŽES s Bárou Hrzánovou v titulní roli.

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové diváky zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Ztvárnění Helenky Barboře Hrzánové vyneslo v roce 2003 nejprestižnější divadelní ocenění – cenu Thálie za mimořádný ženský jevištní výkon.

Představení Hrdý Budžes uvedeme 17. června 2019 v 19 hodin.

Vstupenky na obě představení začínáme prodávat již nyní – od 5. prosince (pro předplatitele od 3. 12.). Předplatitelé mohou na obě představení uplatnit své bonusy z předplatenky. „K případnému uplatnění bonusů ještě nabídneme předplatitelům určitě i vybraná představení v rámci festivalu Setkání – Stretnutie. Tady ale ještě konkrétní tituly neznáme,“ doplnila Blanka Kovandová.