Zpátky do gala!

Program

Předplatné na sezónu 2021/2022 v prodeji 31. května 2021.

Bez názvuBez názvu

Součástí předplatného jsou tyto tituly:

Velký sál

Pýcha a předsudek

Šakalí léta

Trnky a hvězdy

Noc bláznů

Společenstvo vlastníků

Donaha!

 

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

 

Dále nabízíme:

Pro děti

Pohádka o Palečkovi

 

Malé sály

Dnes večer nevařím

Harold a Maude

Poslední ze žhavých milenců

Řidič slečny Daisy

 

Anotace titulů:

Velký sál

 

Jane Austenová, Anna Saavedra

Pýcha a předsudek

romantické drama 

režie Jana Ryšánek Schmiedtová 

česká premiéra

Pýcha a předsudek

 

Před paní Bennetovou stojí nadlidský úkol. Provdat všech pět dcer, a to nejen rychle, ale hlavně dobře a výhodně. Avšak dcery samotné netouží jen po movitém a dobře situovaném ženichovi, ale hlavně po lásce. Lásce, která vás zasáhne jako blesk z čistého nebe, je vášnivá i hluboká. A natolik silná, že odolá vládě peněz a důležitosti společenského postavení.

„Je rozdíl mezi pýchou a hrdostí, ač se obě tato slova často užívají... Hrdý člověk nemusí být ještě pyšný. Hrdost se týká spíš toho, co si sami o sobě myslíme, pýcha toho, co si přejeme, aby si o nás mysleli druzí.

Slavný román, světový knižní bestseller z pera Jane Austenové, anglické spisovatelky, která se sama nikdy neprovdala, v něm líčí strhující boj o právo na lásku a na štěstí. Pro zlínské jeviště jej bude adaptovat Anna Saavedra, tudíž titul uvedeme v české premiéře.

 

 

Petr Šabach, Jan Hřebejk, Petr Jarchovský, Ivan Hlas, Miroslav Hanuš

šakalí léta

muzikál

režie Dodo Gombár

akalí léta

 

Návrat do minulosti. Šakalí padesátá léta. Rok, kdy vesmírem krouží mezi hvězdami pes Lajka. Do uniformní šedi na okraji města přichází nespoutaný, svérázný, výstředně oblečený Bejby. Kytaru neustále při sobě, rytmus v sobě. Bejby rozvíří stojaté vody. Mládež je nadšena, rodiče zoufají. Jak to s Bejbym a ostatními dopadne?

„Táhněte do háje, a všichni pryč! Chtěl jsem jít do ráje a nemám klíč...“

Podle povídek Petra Šabacha vznikl dnes už kultovní film Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Na jeho základě pak následně i divadelní podoba.

Rock ́n ́rollový muzikál o době, kdy svoboda dostávala na frak, ale v muzice bylo možné svobodu najít. Muzikál o tom, že už jen poslouchat a hrát rock ́n ́ roll vyžadovalo kus odvahy!

 

Martin Františák

Trnky a hvězdy

režie Petr Štindl

česká premiéra

Trnky a hvězdy

 

Jedno město, jeden podnik, jedna rodina. Pod vizovickými hvězdami se rodí příběh jednoho slavného moku, který dobývá svět. Slivovice - domácí i světová. A s ní spojen i osud rodiny palírníků Jelínků, ve kterém se jako na průzračně čisté hladině odráží celé dvacáté století. S jeho slavnými okamžiky rozmachu, úspěchů a slávy, ale i bolestnými lety bídy, ztráty a osobní prohry.

„Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny, nebo z bodláčí fíky? Tak každý dobrý strom dává dobré ovoce, ale špatný strom dává špatné ovoce. (Mt 7, 16-17).”

Dramaturgie divadla se již dlouhá léta obrací k regionálním tématům (série o klanu Baťových, Zvlčení, Žítkovské bohyně). Na repertoár divadla tak přibude další titul mapující důležitou kapitolu z dějin Vizovic. Inscenace však nebude dokumentem, ale svébytným autorským pohledem na to, co k našemu kraji nerozlučně patří.

 

Louis Nowra

Noc bláznů

komedie

režie Zdeněk Dušek

Noc_blaznu

Nezkušený režisér Lewis chystá svůj debut. Ovšem ne ve vysněném divadle, ale v psy- chiatrické léčebně s místními klienty v rámci terapie. V hlavní roli bipolární porucha, pyro- manie, obsedantně-kompulzivní porucha, narkomanie, autismus... A jeden z „herců“ si navíc umíní, že ideálním titulem pro na- zkoušení bude opera, ačkoliv nikdo z nich neumí hrát a vlastně ani zpívat a už vůbec ne italsky! Kdo je tady vlastně blázen?

„Dělat s bláznivými herci ti nestačí, ty musíš rovnou s opravdovými blázny...”

Inteligentní humor současného nejhranějšího australského dramatika Louise Nowry nabízí nádherné herecké příležitosti a s nadsázkou rozkrývá traumata „bláznů“. To vše dělá z této hry jednu z nejoblíbenějších komedií současnosti.

 

 

Jiří Havelka

Společenstvo vlastníků

komedie

režie Patrik Lančarič

Společenstvo vlastníků

Právě zasedá společenstvo vlastníků bytového domu. Na programu toho mají celkem hodně. Střecha je totiž v havarijním stavu. Zatéká tam, v trámech řádí dřevomorka. Světlíky hnijí a padající tašky ohrožují kolemjdoucí. Je potřeba udělat nové plynové rozvody a zřídit výtah. Jenže jak to udělat, když ve fondu oprav je pouhých sto padesát tisíc? A u stolu sedí čtrnáct lidí, čtrnáct vlastníků, a téměř každý má jinou představu o řešení.

„Vám je výtah k ničemu, ale nebudete se mu bránit, protože žijeme pospolu v jednom domě a těm nad vámi se výtah hodí. To je žití v jednom domě!

Solidarita! To je Evropa! To je civilizace.“

Společenstvo vlastníků Jiří Havelka napsal původně pro Divadlo VOSTO5. V roce 2019 byla hra zfilmovaná (v režii samotného autora). Z deseti nominací na Českého lva proměnila tři - mimo jiné i tu za nejlepší scénář.

 

Terrence McNally, David Yazbek

Donaha!

muzikál

Donaha!

Parta kamarádů, bývalých ocelářů, se ze dne na den ocitne bez práce a bez možnosti zajistit sebe a své rodiny. Dluhy rostou, manželky si zoufají, situace je jednoduše velmi vážná. Rozhodnou se tedy pro kariéru striptérů! Inspirují se tak profesionály, kteří pravidelně do města dojíždějí a u dámského publika sklízí obrovský úspěch. Na tom přece nemůže být nic složitého: zatancovat, a nakonec se svléknout.

Slavný muzikál měl premiéru v roce 2000 a od té doby doslova obletěl svět. Příběh o tatíncích od rodin, kteří se bez jakékoli průpravy, bez fyzických předpokladů, ale s nadšením a s neuvěřitelným odhodláním vrhají do neznámých vod šoubyznysu, nadchl diváky po celém světě a my věříme, že zaujme i vás.

„Žijeme jen jednou. My půjdeme až do naha!”

 

Jiří Jelínek a kolektiv
Pohádka o Palečkovi

pohádka o malém hrdinovi nejen pro malé

režie Jiří Jelínek

česká premiéra 

Pohádka o Palečkovi

Nejmenší pohádkový hrdina na největším českém divadelním jevišti! VELKÉ se setkává s MALÝM. I malí mohou bojovat s velkým zlem. I to nejmenší může být důležitější než to největší! Pohádka plná velkých maličkostí! Živá hudba od skladatele Zdeňka Krále. Originální humor Jiřího Jelínka. Půvabné a hravé loutky Báry Čechové. A vaši herci! V režii Jiřího Jelínka Paleček ve zcela novém převyprávění, které vzniklo přímo nejen pro zlínského malého diváka.

 

Studio Z

 

Norm Foster

Dnes večer nevařím

komedie

režie Patrik Lančarič

česká premiéra

Dnes večer nevařím

Co když se jednoho dne probudíte a zjistíte, že vám život utíká mezi prsty? Že všechno se topí v rutině a stereotypu a vaše dřívější sny jsou tytam. Co uděláte? Tereza je žena v domácnosti, která se každý večer těší na svého manžela Chucka, až přijde z práce domů a ona mu naservíruje teplou večeři. Jenže když Chuck zapomene na výročí jejich svatby, uvědomí si, že to chce změnu. Není čas ztrácet čas! Život se přece musí žít tady a teď.

„Myslím, že byste si měla udělat víc času na sebe. Vypadnout občas z domu. Chodit na jógu. Pořídit si známost...“

Jde o milý, vtipně napsaný příběh „obyčejné“ hrdinky, jehož autorem je Norm Foster, kanadský dramatik a scénárista.

 

Colin Higgins

Harold a Maude

režie Petr Michálek

Harold a Maude

Harold a Maude. Na první pohled dva nesmiřitelné protiklady. Harold - mladík, bohatý, z vyšších vrstev, ovládaný svou matkou, život ho proklatě nebaví a demonstrativně se pokouší o sebevraždy. Maude - stařenka rozkošně podivínská, zchudlá, ale život prožívá naplno a nevyhýbá se těm nejbláznivějším nápadům, kterými narušuje konvence všeho možného. Pohřby jsou pro oba zálibou, byť pro každého z nich z jiného důvodu. Na jednom z pohřbů se náhodně setkají. Harold a Maude k sobě najdou cestu a prožijí spolu několik nezapomenutelných dní. A my s nimi.

„Dnes jste tady a zítra tu nebudete. Tak proč se k něčemu vázat?”

Nesentimentální romantická černá komedie o zvláštním rebelském páru, který staví na hlavu nejrůznější předsudky spojené s mládím, stářím, sexem i smrtí. Provokativní, ale velmi lidská komedie o umění žít život naplno. V titulních rolích Jana Tomečková a Marek Příkazký.

Neil Simon

Poslední ze žhavých milenců

něžná komedie

režie Petr Michálek

Poslední ze žhavých milenců

Něžná komedie o poněkud neobratné touze. Pan Tringold je už velmi dlouho ženat. Svou ženu Thelmu má stále rád, přesto touží po krásném, povznášejícím a vzrušujícím zážitku. Jednou a dost. A tak se v bytě své maminky odhodlá k milostnému dobrodružství... Chytrý humor oceňovaného autora Neila Simona je skvělou hereckou příležitostí pro Pavla Vacka a Martu Bačíkovou, která vás překvapí hned v trojroli půvabných nápadnic.

 

Dílna

Alfred Uhry

Řidič slečny Daisy

režie Petr Akimov

idič slečny Daisy

Silný a dojemný příběh o tom, jak k sobě hledají cestu a porozumění starší, velmi umíněná dáma a její řidič, kterého do služeb povolal její syn. Ona bohatá, on chudý. Každý z jiného světa, vyznává a představuje jiné hodnoty. Aspoň na první pohled. Když si ale odmyslíme všechny ty nálepky a sociální kategorie, co zůstane? A jaká je ryzí cena člověka?

„Paní Daisy, voni se věci měněj, ale zase né tak moc. Je to všude stejný.”

Alfred Uhry získal za původní divadelní hru Řidič slečny Daisy Pulitzerovou cenu. Filmová verze z roku 1989 obdržela několik Oscarů. Městské divadlo Zlín před více než třiceti lety hru Řidič slečny Daisy objevilo pro česká divadla. V režii Miroslava Plešáka v ní exceloval manželský pár Vladuna Polanská a Hynek Kubasta.