Školní předplatné

Program

Nabídka pro 1. stupeň
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14.30 hodin (skupiny 12,13,14,15)


Zdeněk Tomeš, Michaela Sajlerová (podle literární předlohy Jiřího Kahouna)

Příhody včelích medvídků

Divadlo Krapet Praha

Jak se správně lítá? A proč si Pavouk tak pomlaskává? A kde vlastně bydlí Pučmeloud nebo kolik mají berušky teček? S Čmeldou a Brumdou se to zaručeně dozvíte. Jejich dobrodružství ožívají uprostřed rozkvetlé louky a díky moudrým radám maminky a pomoci kamarádů Housenky, Motýla a krásné Berušky šťastně překonají nástrahy hladového Pavouka, zachrání malé miminko a stanou se hrdiny celého palouku, když dopadnou strašidelného zloděje Pučmelouda! S hudbou Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. 

 

Dana Bartůňková

Pyšná princezna

Divadelní společnost Julie Jurištové

V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a  princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství. A jak to všechno dopadne? Jako v každé správné pohádce!

 

Jan Drda, Zdeněk Barták, Petr Markov

Hrátky s čertem

Těšínské divadlo Český Těšín

Příběh vysloužilého vojáka Martina Kabáta, který se nezalekne ani hrozného loupežníka Sarky Farky, ani pekla plného rohatých čertů. Co se ovšem stane, když se mu do cesty připletou dvě vdavekchtivé dívky, princezna Dišperanda a její služebná Káča, které se klidně vlastní krví upíší čertu, výměnou za pohádkové ženichy? Drdův příběh autoři převedli do výpravné muzikálové podoby.

 

Lubomír Beneš, Vladimír Jiránek

Pat & Mat

Kutilská pohádka

Kutilové Pat a Mat už v oblíbeném večerníčku zvládli spoustu úkolů doma, na chatě i na zahradě. Teď se ale objeví v úplně neznámém prostředí – v divadle. Popasovat se  s profesemi, které najdete právě jen zde, bude pro populární dvojku teprve ta pravá výzva. Zvládnou to, nebo to bude katastrofa? V rolích geniálních nešiků se publiku představí Josef Koller a Pavel Vacek, Který z nich bude Pat a který mat? Uvidíte!

 

Nabídka pro 2. stupeň
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14.30 hodin (skupiny 16, 17)

Karel a Josef Čapkovi, Kristina Herzinová

Ze života hmyzu

Mladá scéna Ústí nad Labem

Pů­vod­ní ale­go­rie bratrů Čapkových nabízí kri­tic­ký po­hled na spo­leč­nost, kde vzta­hy ur­ču­jí so­bec­ké zájmy. Téma Mladá scéna přizpůsobila dnešním mladým divákům. Průvodcem světem hmyzu, který je tak moc podobný světu lidí, je zde malý chlapec. Ten se uchvá­cený krá­sou mo­tý­lích kří­del po­no­ří do snu a stane se sou­čás­tí ži­vo­ta po­vrch­ních mo­tý­lů, ha­miž­ných lumků, chro­bá­ků a cvrč­ků, bo­jo­vých mra­ven­ců, kteří touží po moci, jepic, které se mih­nou a umí­ra­jí, žra­vých a ne­teč­ných hle­mýžďů.

 

Zdeněk Jirotka, Jan Bártek

Saturnin

Městské divadlo Zlín

Kdo by neznal sluhu s kamennou tváří, který vyvolává salvy smíchu už desítky let. Ne náhodou zvítězil právě humoristický román v anketě Kniha mého srdce. Nyní se se sluhou Saturninem, jeho nesmělým pánem Jiřím, nesnesitelnou tetou Kateřinou, výrostkem Miloušem, doktorem Vlachem, dědečkem i půvabnou slečnou Barborou můžete potkat na jevišti! Za zvuků piána se budete cítit jako v prvorepublikové kavárně. Jen pozor na mísu koblih!

 

Leonard Gershe

Motýli jsou volní

Městské divadlo Zlín

Hlavním hrdinou této křehké komedie je mladý nadějný klavírista Don Baker. Don je slepý, ale svůj handicap bere s nesmírnou samozřejmostí. Snaží se vymanit z přehnaně starostlivé péče své milující mámy, a proto se stěhuje do garsonky v „bohémské“ čtvrti v New Yorku. Jeho sousedkou je svérázná a nezkrotná začínající herečka Jill. Ale ani matka se nechce svého opatrování vzdát… Leonard Gershe s touto romatickou komedií z roku 1969 sklízel velké úspěchy na Broadway, krátce nato inscenace získala ocenění nejlepší americká hra roku a její filmová verze z roku 1972 získala Oskara a Zlatý Globus.

 

Václav Havel

Žebrácká opera

Městské divadlo Zlín

Souboj dvou velkých zločineckých gangů. Peachum a Macheath vládnou podsvětí. A jsou ochotni udělat cokoli, aby zdolali konkurenta a chopili se moci. K přestřelce ale nedojde. Staré poctivé
zločinecké praktiky jsou tytam. Zbraní je slovo. Dnešnímu podsvětí vládne manipulace a intriky. Jenže kdo je zločinec a kdo oběť? A co na to ruka zákona, velevážený policejní velitel Lockit? Kam až sahají chapadla mafie? Původní Žebráckou operu napsal John Gay v roce 1728. Poté byla adaptována hned několikrát. Nejznámější verze vznikla ke dvoustému výročí té první. Autorem byl Bertolt Brecht a hudbu složil Kurt Weill. Havlova Žebrácká opera měla premiéru v roce 1975. Je až s podivem, že 300 let starý příběh je pořád tak aktuální a živý.

 

Kontakt: 

Marcela Pospíšilová

pospisilova@divadlozlin.cz, 734 417 305, 577 636 220

Kontaktní a fakturační údaje:
Sdružujeme třídy:
Zapište součet čísel 23 a 33
Typ předplatného a hrací den:
1. stupeň ZŠ:14:30 hodin
Cena: 200 Kč
2. stupeň ZŠ:14:30 hodin
Cena: 220 Kč
SŠ:19:00 hodin
Cena: 360 Kč
Odeslat formulář
Vymazat data

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná a musíte je před odesláním vyplnit.