Viliam Poltikovič: Z temnoty duše...světlo

Centrum Arkána


Promítání filmu režiséra Viliama Poltikoviče "Z temnoty duše...světlo" a následná beseda

Pojem a význam psychospirituální krize jsou široké veřejnosti téměř neznámé, často o nich neví ani ti, kteří ji prožívají. Ale počet lidí s touto zkušeností výrazně narůstá. Psychospirituální krize přichází náhle a nečekaně – daný člověk je ohromen i zmaten neobyčejnými prožitky. Má výrazné a překvapivé změny vnímání, vědomí, emocí, například opouští vědomím své tělo, má vnitřní vize, vnímá různá světla, energie ve svém těle i ve vesmíru, často má i neobvyklé tělesné prožitky.

To vše může být chvílemi i opojné, ale i dlouhodobě nepříjemné až nesnesitelné a člověk pak přestává fungovat v běžném životě, jeho okolí neví, co se s ním děje a problém se často a zbytečně řeší psychofarmaky a pobytem na psychiatrii.

O co se jedná a jak takovou zkušeností co nejlépe projít, nás ve filmu seznámí zkušení odborníci – Stanislav Grof, Michael Vančura, Milan Hrabánek a další. Se strhující upřímností se o svou zkušenost ve filmu podělí i lidé, kteří psychospirituální krizí prošli.

Viliam Poltikovič - český režisér a dokumentarista (nar. 28.2.1958 ve Znojmě). 

Studoval na Katedře dokumentární tvorby (1979 - 1984). Od srpna 1989 je na volné noze. V současné době žije v malé vesničce u Prahy. Před rokem 1989 točil filmy s psychologickou a sociologickou tématikou, po roce 1989 se zaměřuje na dokumentární filmy s převážně duchovní tématikou. 

Pracuje i jako kameraman, fotograf a píše knihy. Dosud natočil přes 150 filmů a pracuje zejména pro Českou televizi.
90877872-viliam

Režijní filmografie:

Z temnoty duše...světlo (2017)

Dalajláma v Buddhových stopách (2015)

Žijeme z energie, jsme energie (2015)

....a další


Studio Z | 24. dubna 2018 | 18:30 hod | 280 Kč

Scéna:Studio Z
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:

Údaj neuveden

Derniéra:

Údaj neuveden

Aktuální program:

Kdy hrajeme