U Kočičí bažiny

Národní divadlo Brno

Irská Médea.
autor: Marina Carr 
překlad: Šárka Císařová, Olga Bártová 
dramaturgie: Pavel Jurda, Petr KlariN Klár 
scéna: Marek Cpin 
kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková 
hudba: Nikos Engonidis 
asistent režie: Petr KlariN Klár 
pěvecké nastudování: Petr Svozílek 
pohybová spolupráce: Pavol Seriš 
 
Irský venkov, syrový kraj bažin a rašelinišť. Místní komunita se chystá na slavnost. Svatební den Carthaga Killbridea a jeho mladé nevěsty Karolíny je však od počátku zastíněný temnými znameními, starými pověrami a kletbami. V jejich středu stojí Hester Swanová. Dlouhých 14 let žila Hester s Carthagem a má s ním dceru Josie, ten ale teď svůj život hodlá spojit s bohatou dcerou sedláka Cassidyho. V jeho životě ani v jeho domě už není pro Hester místo. Hester se cítí už zas oklamaná, opuštěná, ponížená, ale nehodlá se vzdát a podvolit. Bude bojovat až do konce, i když tuší nebo snad i ví, že je její osud stejně jako osud její matky a dcery spojen se zrádnou Kočičí bažinou. Právě na jejím okraji se kdysi narodila. Právě tam ji kdysi zanechala její matka. Na tomto místě se rozhodla zůstat a čekat na ni. Zůstane a bude bojovat – už ne o svoje štěstí, o svoji budoucnost, ani o prostou lidskou důstojnost. Bude bojovat jako kdysi amazonky, jako dávné barbarské čarodějky – proti všemu a proti všem.
Marina Carr je v současnosti nejznámější irská dramatička. Vystudovala anglickou literaturu a filosofii a je autorkou 16 divadelních her. Ve svých dramatech čerpá zejména z motivů antické mytologie a tragédií, které zasazuje do prostředí drsné irské krajiny. Hrdinky jejích her probouzejí prastaré síly. Střet dionýsovského, barbarského, předkřesťanského živlu se světem tvrdých, bigotních venkovanů je vždy fatální. Drtí, trhá a spaluje.
 
Těšit se můžete na skutečně hvězdné obsazení! Po dvou letech od premiéry Je třeba zabít Sekala se do Brna jako host opět vrací Igor Bareš. Již podruhé se v brněnské inscenaci představí i Helena Čermáková. Dále hrají Tomáš David, Anna Stropnická, Annette Nesvadbová, Marie Durnová, Hana Tomáš Briešťanská a další.
 
V hlavní roli Tereza Goszmannová.
 
Scéna:Velký sál
Délka představení:

Údaj neuveden

Premiéra:

Údaj neuveden

Derniéra:

Údaj neuveden

Aktuální program:

Kdy hrajeme