Festivalové novinky

Patronem Setkání Stretnutie je mim Vizváry, akreditace se spouští dnes


Zlínský divadelní svátek se blíží! Ve dnech 14. – 19. května se v Městském divadle Zlín uskuteční 23. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie. Akreditace se na www.divadlozlin.cz spouští 12. března. Vstupenky budou v prodeji už od začátku dubna.
Patronem letošního ročníku je Radim Vizváry, známý český mim, performer, režisér, pedagog a choreograf. Patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Do Zlína přijede s inscenací Sólo, za kterou získal prestižní Cenu Thálie, a festival s ní zahájí. Diváci ho uvidí také v inscenaci Pejprbój. 
Dalšími zajímavými hosty budou Slovácké divadlo Uherské Hradiště s novinkou Přes ploty, Slovenské komorné divadlo Martin s inscenací Vojna nemá ženskú tvár, Cirk La Putyka s novocirkusovou básní Up End Down oceněnou Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tanec a balet nebo Národní divadlo Brno s dramatem U Kočičí bažiny – v něm se představí také zlínští herci Helena Čermáková, Hana Tomáš Briešťanská a Tomáš David.
Poprvé vyrostou dvě festivalová šapitó. První bude v parku za divadlem a konat se v něm budou koncerty (Franc Alpa, Brajgel, Fresh Minute, Tančírek) a slam poetry, druhé divadelníci postaví v parku před vilou Tomáše Bati, aby se v něm odehrála ďábelská podívaná Majster a Margaréta v podání divadla Teatro Tatro. 
Doprovodný program bude opět celý zdarma. 

Hlavním mediálním partnerem 23. ročníku česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie je Česká televize. Generálními partnery jsou Česká zbrojovka a Tescoma.

 

Up End DownUp End Down

 

***

 

23. ročník festivalu Setkání Stretnutie zahajujeme 14. května inscenací Sólo Radima Vizváryho

SÓLO je Best of z pantomimické tvorby Radima Vizváryho. V roce 2017 za inscenaci získal prestižní Cenu Thálie v kategorii balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr.

Vizváry představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Uvidíte jeho nejlepší výstupy, a skrze ně, co dnes znamená pantomima. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální, zahrnuje klasickou pantomimu, butó, fyzickou komedii i současné mimické divadlo.  A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou.

Radim Vizváry je také patronem 23. ročníku festivalu.

SóloSólo

 

***

 

Akreditace na Setkání Stretnutie spouštíme 12. března

Vstupenky na Setkání Stretnutie, které se koná ve dnech 14. - 19. května 2018, budou v prodeji od 5. dubna, pro předplatitele MDZ od 3. dubna. 

Akreditace na rok 2018 bude spuštěna v pondělí 12. března.

 
 

 

droj: https://svitavsky.denik.cz/kultura_region/radim-vizvary-je-drzitelem-thalie-20170328.html