Mateřské školy, ZŠ a SŠ

Vážení pedagogové, milí přátelé divadelního umění,

i letos si dovolujeme pozvat vás i vaše žáky k návštěvám divadelního sálu, do světa plného příběhů, citů a umění, které život člověka obohacuje a dává mu další niternější dimenze.

VSTUPENKY PRO ŠKOLY

Vstupné na školní představení pro MŠ a I. stupeň činí 70 Kč. Vstupné na představení pro II. stupeň základních škol a střední školy činí 70 až 80 Kč, pedagogický dozor má vstup zdarma. V případě zájmu o konkrétní termíny (např. předvánoční období, přijímací zkoušky či maturity), vám vzhledem ke stoupajícímu počtu zájemců doporučujeme zaslat objednávkový formulář včas – naleznete jej mimo jiné i na webu MDZ.

Konkrétní termíny nabízíme vybraným školám v pořadí došlých objednávek telefonicky zhruba 1 měsíc před představením. Teprve po odsouhlasení všech údajů a závazném potvrzení účasti vám bude zaslán přehled usazení v sále, který slouží místo vstupenek. Upozorňujeme, že závazně objednané představení nelze zrušit. Doporučujeme proto, pokud není škola v dosahu MHD nejprve objednat na daný termín autobus, popř. pokud škola nemá možnost v případě nemoci žáků doobsadit místa z jiných tříd, snížit počet objednaných vstupenek o průměrnou nemocnost na škole. Při školních představeních zůstává vždy dostatečná rezerva, aby bylo možno dokoupit vstupenky přímo na místě před představením. Platbu lze provést na pokladně divadla nejpozději 30 minut před začátkem představení nebo převodem na účet na základě faktury.

Objednávku, prosím, zašlete zpět na adresu: Městské divadlo Zlín, obchodní oddělení, tř. T.Bati 4091/32, 761 87 Zlín nebo na e-mail: prodej@divadlo.zlin.cz. Po jejich zpracování budeme jednotlivá představení zařazovat do hracího plánu postupně během celé sezony. Objednávky, kterým nebudeme moci z kapacitních důvodů vyhovět v I. pololetí, budou přednostně vyřízeny ve II. pololetí. Upozorňujeme, že hostující pohádky jsou v dopoleních hodinách uvedeny pouze čtyřikrát za sezonu. V případě potřeby nás můžete kontaktovat na tel. 577 636 220, 577 636 207.

Kontakt
Městské divadlo Zlín
obchodní oddělení
tř. T. Bati 4091/32
761 87 Zlín
tel: 577 636 220, 577 636 207
prodej@divadlo.zlin.cz

NABÍDKA TITULŮ PRO ŠKOLNÍ PŘEDPLATNÉ PRO SEZONU 2017/2018:

NABÍDKA PRO 1. STUPEŇ ZŠ

Hrací dny: středa - skupina 12 a 13, čtvrtek - skupina 14 a 15 | Hrajeme ve 14.30 hodin, cena předplatného 180 Kč
Celkem uvidíte 4 představení

Ulrich Hub
Tučňáci na arše | Městské divadlo Zlín
Lidé i zvířata dost zlobili – pořád samé hádky a nevděk. A tak se Pánbůh naštval a seslal na ně potopu. Noe se to rozhodl zachránit a přizval na svou archu všechna zvířata. Od každého druhu po dvou kusech. A pozval i tučňáky. Jenže s těmi je vždycky potíž, zlobit jen tak nepřestanou. Ale zato budou vždycky příkladnými kamarády – i za deště! Příběh o třech srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici je plný humoru i laskavého poučení. Přesně tak, jak to má ve správné pohádce být. Aspoň tučňáci to tak říkali a ti mají pravdu. Skoro vždycky.
 

Stanislav Havelka, Petr Chvojka, Lubomír Beneš
Jája a Pája | Divadlo Radost Brno
V malé chalupě bydlí vysloužilý námořník děda Lebeda s vnuky Jájou a Pájou. A hned vedle závistivý, lakomý a mazaný soused Krkovička. Naštěstí si zkušený a moudrý děda Lebeda ví vždycky rady z každé šlamastyky. Příběhy, které děti znají z Večerníčků, navíc provází zpívající a hrající hasiči Fanda a Láďa. A diváci nepřijdou ani o další staré známé -  sousedku Mráčkovou, papouška dědy Lebedy nebo paličatou kozu.

Vlastimil Vondruška, Tomáš Vůjtek
Popelka | Slezské divadlo Opava

Rušno je na Zeleném návrší. A jak by taky ne, když královský komoří navštěvuje všechny význačné rody a zve na ples, který pořádá král Vlastibor k princovým narozeninám… Chystají se macecha i zlé sestry a pracovitá Popelka se kvůli nim od rána do večera nezastaví… Jen tu a tam někde v koutečku slzu setře a na tatínka a maminku svou vlastní vroucně vzpomíná… Známá pohádka byla přepracována do moderní, výpravné muzikálové podoby.

na motivy pohádky K. J. Erbena
Obušku, z pytle ven! | Divadelní společnost Julie Jurištové
Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských… Jak nakonec všechno dopadne? Koho čeká zasloužená výplata obuškem? Prozradí pohádka plná písniček a komických situací.

zs predplatnezs predplatne

NABIDKA PRO 2. STUPEŇ ZŠ

Hrací dny: středa - skupina 16, čtvrtek - skupina 17 | Hrajeme ve 14.30 hodin, cena předplatného 200 Kč
Celkem uvidíte 4 představení

divadelní manuál podle etikety Ladislava Špačka
Dobré mravy | Městské divadlo Zlín
Oblíbené představení pro dospělé diváky  o etiketě, morálce a taktu tentokrát ve speciální úpravě pro děti z druhého stupně ZŠ. “Zatímco slušnost je člověku vrozená, zdvořilosti se musíme učit.  Klíčem k tomu je rodina, tam se musíme ještě hodně učit a toto představení k tomu hodně přispívá,“ řekl o Dobrých mravech Ladislav Špaček, autor knih o etiketě, ze které naši divadelníci čerpali. Škola může rodině pomoci právě návštěvou tohoto představení. Hru nabídneme s lektorským úvodem a desetiminutovou besedou tvůrců a diváků na konci.

Peter Black
Smrt v hotelu Alexandria | Městské divadlo Zlín
Luhačovice. Hotel Alexandria. Noční wellness. Všichni jsou v županech, takže není úplně jisté, kdo je kdo. Ale tady je to jedno. Všichni popíjejí šampaňské a touží po odpočinku. Chtějí si prohřát svá unavená těla, příjemně se prokrvit, zapomenout na starosti všedního dne. Tahle idylka ale netrvá dlouho. Pravdou je, že všechny postavy téhle detektivky mají věru dobrý důvod se potit. A hlavně: krev je na bílém prostěradle skutečně dobře vidět…Hru uvádí Městské divadlo Zlín jako světovou premiéru!

Marc Norman, Tom Stoppard, Lee Hall
Zamilovaný Shakespeare | Městské divadlo Zlín

Slavný stejnojmenný film byl v době svého vzniku oceněn hned několika Oscary a jeho jevištní adaptace v londýnském West Endu nezůstala s úspěchem pozadu. Není divu – příběh velké lásky se tu proplétá nejen se životem nejslavnějšího dramatika všech dob, ale také se vznikem nejslavnějšího příběhu lásky – Romea a Julie. Příběh z divadelního zákulisí navíc koření humor i  prostředí alžbětinské Anglie, jež z něj činí skutečně šťavnatou divadelní lahůdku.

Petr Michálek
Jak se dělá divadlo | Městské divadlo Zlín

Původní, interaktivní hra s detektivními prvky, která díky přímému zapojení diváků odhalí nejenom vraha, ale i to, jak se vlastně dělá divadlo. Naše pocta Karlu Čapkovi, jehož 80. výročí úmrtí si příští rok připomeneme. Pocta velkému tajemství jménem divadlo. Jedinečné představení napsané na klíč přímo pro zlínské divadlo a žáky i studenty, kteří jsou připraveni zjistit, že divadlo není nuda, ale dobrodružství. 

NABÍDKA PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

viz  VEČERNÍ PŘEDPLATNÉ PRO STUDENTY

DOPORUČUJEME:

Hrací den: čtvrtek - skupina 10, 11 v 18.00, cena předplatného 360 Kč

Já, Baťa
Blbec k večeři
Noc na Karlštejně 
Idiot