Mateřské školy, ZŠ a SŠ

Vážení pedagogové, milí přátelé divadelního umění,

i letos si dovolujeme pozvat vás i vaše žáky k návštěvám divadelního sálu, do světa plného příběhů, citů a umění, které život člověka obohacuje a dává mu další niternější dimenze.

VSTUPENKY PRO ŠKOLY

Vstupné na školní představení pro MŠ a I. stupeň činí 70 Kč. Vstupné na představení pro II. stupeň základních škol a střední školy činí 70 až 80 Kč, pedagogický dozor má vstup zdarma. V případě zájmu o konkrétní termíny (např. předvánoční období, přijímací zkoušky či maturity), vám vzhledem ke stoupajícímu počtu zájemců doporučujeme zaslat objednávkový formulář včas – naleznete jej mimo jiné i na webu MDZ.

Konkrétní termíny nabízíme vybraným školám v pořadí došlých objednávek telefonicky zhruba 1 měsíc před představením. Teprve po odsouhlasení všech údajů a závazném potvrzení účasti vám bude zaslán přehled usazení v sále, který slouží místo vstupenek. Upozorňujeme, že závazně objednané představení nelze zrušit. Doporučujeme proto, pokud není škola v dosahu MHD nejprve objednat na daný termín autobus, popř. pokud škola nemá možnost v případě nemoci žáků doobsadit místa z jiných tříd, snížit počet objednaných vstupenek o průměrnou nemocnost na škole. Při školních představeních zůstává vždy dostatečná rezerva, aby bylo možno dokoupit vstupenky přímo na místě před představením. Platbu lze provést na pokladně divadla nejpozději 30 minut před začátkem představení nebo převodem na účet na základě faktury.

Objednávku, prosím, zašlete zpět na adresu: Městské divadlo Zlín, obchodní oddělení, tř. T.Bati 4091/32, 761 87 Zlín nebo na e-mail: prodej@divadlo.zlin.cz. Po jejich zpracování budeme jednotlivá představení zařazovat do hracího plánu postupně během celé sezony. Objednávky, kterým nebudeme moci z kapacitních důvodů vyhovět v I. pololetí, budou přednostně vyřízeny ve II. pololetí. Upozorňujeme, že hostující pohádky jsou v dopoleních hodinách uvedeny pouze čtyřikrát za sezonu. V případě potřeby nás můžete kontaktovat na tel. 577 636 220, 577 636 207.

Kontakt
Městské divadlo Zlín
obchodní oddělení
tř. T. Bati 4091/32
761 87 Zlín
tel: 577 636 220, 577 636 207
prodej@divadlo.zlin.cz

NABÍDKA TITULŮ PRO PŘEDPLATNÉ NEJMLADŠÍHO DIVÁKA PRO SEZONU 2016/2017:

NABÍDKA PRO I. STUPEŇ ZŠ

hrací dny: středa - skupina 12 a 13, čtvrtek - skupina 14 a 15
hrajeme ve 14.30 hodin

Celkem uvidíte 4 představení

Miloš Macourek, Jana Kafková
OPICE ŽOFKA
Městské divadlo Zlín

Opice ŽofkaOpice ŽofkaPůvabné a veselé příběhy z knížek Miloše Macourka o opičce Žofce Orangutanové, která umí vyřešit každou situaci, a jejích kamarádech ze zoo, se staly populárními dětskými večerníčky. V našem představení si zařádí nejen chytrá Žofka, ale i Karolína Myšová, Bořivoj Panda, Květoslav Slon, Emil Tučňák a Standa Klokan. Tahle nerozlučná parta ukáže dětem, jak umí táhnout za jeden provaz a jaká je s nimi legrace.
Délka představení: 1 hodina 20 minut

 

Josef Kainar
ZLATOVLÁSKA
Těšínské divadlo Český Těšín

ZlatovláskaZlatovláskaOblíbené Těšínské divadlo se zbrusu novou pohádkou podle předlohy Josefa Kainara. Pojďte se s námi společně zasnít a získat znovu naději a víru v to, že budeme-li se snažit býti lepší, bude se lepšit i svět okolo nás.
Délka představení: 1 hodina 35 minut

 

Jan Karafiát
BROUČCI
Slezské divadlo Opava

BroučciBroučciProtože hlavním posláním broučků je lidem v noci svítit, těší se malý Brouček nejvíc na svatojánskou noc, kdy dostane svou lucerničku a vydá se s Tatínkem a Kmotříčkem na svůj první let. Pokud se tedy do té doby naučí pořádně lítat. Přijďte se podívat, jak mu to půjde, a držet Broučkovi palce, aby svůj velký úkol zvládnul!
Délka představení: 1 hodina 30 minut

 

Dana Bartůňková na motivy bratří Grimmů
O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE
Divadelní společnost Julie Jurištové

O Šípkové RůženceO Šípkové RůženceV jedné zemi za devatero horami a devatero řekami se v království krále Ctirada narodí princezna Růženka. Přizvané sudičky dají Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí. Ale sudička, která nebyla pozvána, vyřkne nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit? Vždyť přece láska všechno překoná, láska je silnější než zlo.
Délka představení: cca 65 minut

 

NABÍDKA PRO II. STUPEŇ ZŠ

hrací dny: středa - skupina 16, čtvrtek - skupina 17

hrajeme ve 14.30 hodin

Celkem uvidíte 4 představení

Agatha Christie
PAST NA MYŠI
Městské divadlo Zlín

Past na myšiPast na myšiMajitelé nově otevřeného penzionu U klášterní studny netrpělivě čekají na své první hosty a s obavami vyhlížejí do houstnoucí chumelenice. Příjezdová cesta už je pod sněhovou záplavou téměř neprůjezdná, když dorazí šestý a nikým neočekávaný host se šokující zprávou: všichni přítomní jsou v ohrožení života. Jenže telefonní spojení někdo přestřihl a dům už zcela zavalil sníh. Není úniku. A vrah už je možná uvnitř…
Délka představení: 2 hodiny 40 minut

 

Vladimír Fekar, Jozef Krasula
BIO RÁJ
Městské divadlo Zlín

Bio RájBio RájDivadelní adaptace slavného oscarového filmu Giuseppa Tornatoreho Cinema Paradiso je příběhem veselým, ale i křehce sentimentálním či půvabně nostalgickým. Promítač Fredy je už takřka inventářem kina. Jednoho dne k němu do kabiny začne dolézat malý zvídavý klučina. Ten se nechá atmosférou v promítací kabině pohltit natolik, že se mu kino nakonec stane druhým domovem. A promítač Fredy tak trochu druhým otcem…
Délka představení: 2 hodiny 30 minut

 

Jaroslav Vrchlický, Zdeněk Podskalský, Karel Svoboda, Ladislav Štaidl
NOC NA KARLŠTEJNĚ
Městské divadlo Zlín

„Poplach, na hradě je ženská!“ Kdo by neznal zápletku Vrchlického dramatu, které mistrovsky pozvedla hudba Karla Svobody na piedestal české muzikálové produkce? Trůní na něm už více než čtyřicet let – písně Karla Svobody za tu dobu zlidověly a herecké i pěvecké výkony Valdemara Matušky, Jaromíra Hanzlíka nebo Jany Brejchové se zdají nepřekonatelné. A proto se je ani nebudeme snažit překonat, chceme se chopit královského příběhu po svém a možná i trochu nečekaně.
Délka představení bude upřesněna po premiéře

 

Michaela Doleželová, Jakub Nvota
ČESKÁ LITERÁRNÍ KLASIKA V 90 MINUTÁCH
Městské divadlo Zlín

Česká literární klasika v 90 minutáchČeská literární klasika v 90 minutáchTrojice herců se bude snažit vám objasnit všechna významná díla české literární klasiky souborně, totálně a s humorem, jak jen se to dá stihnout za 90 minut.
Délka představení: 1 hodina 30 minut

 

NABÍDKA PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

viz  VEČERNÍ PŘEDPLATNÉ PRO STUDENTY

DOPORUČUJEME:

Malované na skle

 

Charleyova teta