Mateřské školy, ZŠ a SŠ

Vážení pedagogové, milí přátelé divadelního umění,

i letos si dovolujeme pozvat vás i vaše žáky k návštěvám divadelního sálu, do světa plného příběhů, citů a umění, které život člověka obohacuje a dává mu další niternější dimenze.

VSTUPENKY PRO ŠKOLY

Vstupné na školní představení pro MŠ a I. stupeň činí 70 Kč. Vstupné na představení pro II. stupeň základních škol a střední školy činí 70 až 80 Kč, pedagogický dozor má vstup zdarma. V případě zájmu o konkrétní termíny (např. předvánoční období, přijímací zkoušky či maturity), vám vzhledem ke stoupajícímu počtu zájemců doporučujeme zaslat objednávkový formulář včas – naleznete jej mimo jiné i na webu MDZ.

Konkrétní termíny nabízíme vybraným školám v pořadí došlých objednávek telefonicky zhruba 1 měsíc před představením. Teprve po odsouhlasení všech údajů a závazném potvrzení účasti vám bude zaslán přehled usazení v sále, který slouží místo vstupenek. Upozorňujeme, že závazně objednané představení nelze zrušit. Doporučujeme proto, pokud není škola v dosahu MHD nejprve objednat na daný termín autobus, popř. pokud škola nemá možnost v případě nemoci žáků doobsadit místa z jiných tříd, snížit počet objednaných vstupenek o průměrnou nemocnost na škole. Při školních představeních zůstává vždy dostatečná rezerva, aby bylo možno dokoupit vstupenky přímo na místě před představením. Platbu lze provést na pokladně divadla nejpozději 30 minut před začátkem představení nebo převodem na účet na základě faktury.

Objednávku, prosím, zašlete zpět na adresu: Městské divadlo Zlín, obchodní oddělení, tř. T.Bati 4091/32, 761 87 Zlín nebo na e-mail: prodej@divadlo.zlin.cz. Po jejich zpracování budeme jednotlivá představení zařazovat do hracího plánu postupně během celé sezony. Objednávky, kterým nebudeme moci z kapacitních důvodů vyhovět v I. pololetí, budou přednostně vyřízeny ve II. pololetí. Upozorňujeme, že hostující pohádky jsou v dopoleních hodinách uvedeny pouze čtyřikrát za sezonu. V případě potřeby nás můžete kontaktovat na tel. 577 636 220, 577 636 207.

Kontakt
Městské divadlo Zlín
obchodní oddělení
tř. T. Bati 4091/32
761 87 Zlín
tel: 577 636 220, 577 636 207
prodej@divadlo.zlin.cz

 

NABÍDKA TITULŮ PRO ŠKOLNÍ PŘEDPLATNÉ PRO SEZONU 2018/2019:

Nabídka pro 1. stupeň
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14.30 hodin (skupiny 12,13,14,15)

Hans Christian Andersen
Sněhová královna
Městské divadlo Zlín

Tělo i srdce z ledu. Jen uspat všechnu lásku a zahubit krásné vzpomínky. Malý Káj unesen do ledového zámku, do království věčného sněhu a ledu, zapomíná na svou nejlepší přítelkyni Gerdu a hodnou babičku. Zcela propadá chladnému kouzlu Sněhové královny. „Zlo není vidět. Je všude a nikde. Přijde, až ho pozveš.“ Oddaná Gerda se ale nevzdává. Rozhodne se o Káje bojovat a vydává se na nebezpečnou cestu. Nemá nic. Jen své srdce, jež musí podrobit tak těžkým zkouškám. Protože miluje a věří, že v srdci se skrývá ta největší moc. Věří, že proti lásce jsme všichni slabí.

Dana Pražáková
Dobrodružství hastrmana Tatrmana
Divadelní společnost Julie Jurištové

Hastrman Tatrman bydlí v rybníčku na kraji lesa. Tam ho mají všichni rádi, nejvíce však víla Malvína. Jemu to ale nestačí. Chtěl by se stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydá se tedy na cestu, která se změní v jedno velké dobrodružství.

Jan Werich
Královna Koloběžka I.
Moravské divadlo Olomouc

Dnes již klasická pohádka fantastického autora a vypravěče Jana Wericha, kterou napsal na motivy příběhu Chytrá horákyně
od Boženy Němcové. Většina z nás si jistě pamatuje její půvabné filmové zpracování z roku 1984 s Dagmar Patrasovou a Janem Čenským v hlavních rolích. Příběh rybářovy chytré dcery Zdeničky, která se po mnoha peripetiích stane královnou, je krásnou možností, jak poodhalit svět divadla i našim nejmenším divákům. Nebudou chybět chytlavé písničky, spousta zábavy a samozřejmě koloběžky.

Peter Ďurica, Ernest Vaľko
Jů a Hele: Veselá pouť
Divadlo Loudadlo Praha

Skupina loutkoherců, která pravidelně v České televizi připravuje Studio Kamarád, přiveze dva nejznámější kamarády Jů a Hele
do Zlína! A s nimi spoustu zábavy na Veselé pouti – kolotoče, hudbu, dokonce i cizokrajná zvířata! Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. Společně se přeneseme do míst plných kouzel, loutek a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!“

 

Nabídka pro 2. stupeň
Hrací dny: středa, čtvrtek ve 14.30 hodin (skupiny 16, 17)

Eduard Bass, Vladislav Kracík
Klapzubova jedenáctka
Divadlo Šumperk

Chtěli holčičku, ale narodilo se jim jedenáct kluků. Tak táta Klapzuba postavil fotbalové mužstvo. Legendární příběh o chudém chalupníkovi, který ze svých synů vytvořil nejslavnější fotbalovou jedenáctku všech dob. Jejich fantastická cesta vede z hrbolatého hřiště na louce za chalupou přes vítězství v české fotbalové lize
až do finále v Lize mistrů. Nadčasovost literární předlohy z roku 1922 nespočívá pouze v originálním vidění sportovního světa, ale zejména v tom, čím převyšují Klapzubáci všechny ostatní: pílí, technikou, ale hlavně radostí ze hry, kamarádstvím a smyslem pro fair play.

Karel Čapek, Vladislav Kracík
Povídky z jedné a druhé kapsy
Městské divadlo Zlín

Inscenace vzniká v rámci mimořádného projektu Malí velcí herci. Na jevišti MDZ se setká s profesionálními herci čtrnáct šikovných kluků a holek ze ZUŠ z celého Zlínského kraje a zahrají společně Čapkovy kapesní detektivky. U nás budou mladí herci ze ZUŠ hrát zkušené detektivy, zatímco herci z divadla jejich mladé a nezkušené asistenty. Společně budeme vyšetřovat šest zločinů: zločin z vášně, zločin z povinnosti, zločin olympijský, zločin z lásky, zločin ve verších a zločin divadelní. Pojďte si s námi zahrát na detektivy!

Alta Vášová, Jan Štrasser, Dežo Ursiny
Petr a Lucie
Městské divadlo Zlín

Petr a Lucie. Dvě duše na prahu dospělosti se potkají náhodou.
V podchodu, když bombardují Paříž. „Vešla mu do srdce dveřmi
jeho očí, vešla tam celičká a dveře se za ní zavřely.“ Má láska místo ve světě plném nenávisti? Ať válka počká! V každém chlapci je přece kousek hamletovské duše. Nechtějte po něm, aby chápal válku. Chce být jen šťastný. Teď a tady. S Lucií. Původní slovenský muzikál bude mít na jevišti MDZ českou i slovenskou premiéru! A je poctou autorovi námětu, spisovateli a nositeli Nobelovy ceny Romainovi Rollandovi.

Leo Rosten
Pan Kaplan má třídu rád
Městské divadlo Zlín

Humorný pohled na to, kterak se přistěhovalci mají udomácnit ve své nové domovině: jedině výukou nového jazyka! Hledáte-li nový domov, musíte i nový jazyk objevovat. Lehce se v něm ale ztratíte, zbloudíte, lopotíte a klopýtáte, až svého laskavého učitele jazyků přivádíte k zoufalství. Komedie o záludnostech vyučování cizí řeči plná písní, tance a půvabného humoru. Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta. Jedinečný slovní humor se tu střídá se steskem
po domově a písničkami z celého světa.